AK Parti, Gökhan Zan İçin Yoğun Çaba Harcamış

AK Parti’nin eski milli futbolcu Gökhan Zan’ın İYİ Parti’ye katılacağını öğrenince harekete geçtiği ve Zan’ın kendi partilerine katılması için yoğun çaba harcadıkları öne sürüldü. 

Sözcü yazarı Aytunç Erkin; eski milli futbolcu Gökhan Zan’ın İYİ Parti’ye katılacağını öğrenen iktidar cenahının hareket geçtiğini ve Zan’ın AK Parti’ye katılması için yoğun baskı olduğunu yazdı.

“Milli futbolcu ‘korumaya’ alındı”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Hatay’da kucaklaştığı Gökhan Zan ve eşi Müge ile önceki gün görüştüğünü ve partiye davet ettİğini belirten Erkin, ‘Zan iki saat düşünmek için Akşener’den izin istedi. Sonra da kararını verdi grup toplantısına katılacağını Akşener’in danışmanı üzerinden iletti. Bu arada Gökhan Zan’ın İYİ Parti’ye katılacağını öğrenen iktidar cenahı da harekete geçti. Zan’ın AKP’ye katılması için yoğun baskı yaşandı. Bu arada milli futbolcu ‘korumaya’ alındı’ dedi. 

Zan’ın partiye katılım sürecini yakından takip ettiğini bildiği bir siyasetçiyi aradığını aktaran Erkin, şunları kaydetti:

‘Önce, ‘Bilmiyorum’ dedi… Sonra da ‘Aman! Grup toplantısına giderken paylaşım yap’ cümlesini kurdu ve anlatmaya başladı. Rozet takılacağı kesindi ama yine de ihtiyatlıydı. Son dakika bir müdahaleden ve ‘iknadan’ endişeliydi. Biraz sonra telefonum çaldı ve ‘Araca bindi, gidiyor’ dedi. Sonrasını izlediniz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir