Akaryakıt istasyonundan para gasbeden 2 sanığa mahpus

Adana’da kar maskeleriyle girdikleri akaryakıt istasyonunda görevliye silahla tehditte bulunarak kasadaki parayı gasbeden tutuklu 2 sanığa 8 yıl 8’er ay mahpus cezası verildi. Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar B.Ç. ve M.M. ile taraf avukatları katıldı.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, B.Ç. ve M.M’nin, merkez Seyhan ilçesi Şakirpaşa Mahallesi Turhan Cemal Beriker Bulvarı’ndaki akaryakıt istasyonuna gece kar maskesi ve silahla gittiğini, burada çalışan O.K’yi tehdit ederek kasadaki 560 lirayı alıp motosikletle kaçtığını belirtti.

TUTUKLULUK HALLERİ DEVAM EDECEK

Savcı, sanıkların hareketinde fikir ve iş birliği içerisinde hareket ettiğini kaydederek, B.Ç. ve M.M’nin “gece vakti birden fazla kişi ile iş yerinde yağma” hatasından cezalandırılması ve tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesi tarafında görüş sundu.

Savunması alınan sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraatlerine karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, “gece vakti birden fazla kişi ile iş yerinde yağma” hatasından 8 yıl 8’er ay mahpus cezasına çarptırdığı sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.