Akhisar’da ‘baklava’ depremi! ‘Başkan adayının baklavasını yiyen futbolcular takım dışı’ savı..

Bir periyot Muhteşem Lig’de isminden kelam ettiren Akhisarspor, TFF 3. Lig’e kadar düşerken, son günlerde kulüp içinde yaşananlar akıllara sakinlik veriyor. Skandalların arkası ardı kesilmeyen Ege takımında, artık de ‘baklava’ krizi yaşandığı sav edildi.

Son 3 yıl içinde Üstün Lig’den TFF 3’üncü Lig’e kadar gerileyip aylardır idari sarsıntılarla sarsılan Akhisarspor’da bu kere de baklava krizi patladı. Geçen hafta lider adayının elinden baklava yiyen futbolcuların takım dışı bırakıldığı sav edildi.

Yaz periyodunda idaresine 2 sefer kayyum atanan, Akhisar Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 7 Ağustos’taki kongreyle ilgili 3 Ağustos’ta koyduğu önlem kararının karşı müracaatla 5 Ağustos’ta kalkmasıyla geçen pazar günü seçime giden yeşil-siyahlılar yeniden karıştı. Kayyum kararıyla 2 defa başkanlıktan alınan Cihan Özbey’in pazar günü tek aday olarak girdiği sürpriz seçimde tekrar başkanlığa geldiği Akhisarspor’da ekiple ilgili kriz çıktı. Kulüpte geçen hafta kongre kararının ertelenmesi sonrası idareye talip olduğu ortaya çıkan Tuncelili gurbetçi iş insanı Mikail Kaplan, 4 Ağustos Perşembe günü Yılmaz Atabarut Tesisleri’ndeki idmanı ziyaret etti.

Kaplan ve beraberindekiler, kulüpte kayyum olarak vazife yapan eski liderlerden Halil İbrahim Doğan’ın nezaretinde ekibe baklava ikram etti. 5 Ağustos Cuma günü kongre üzerindeki önlem kararı kalkıp, pazar günü seçim yapılırken, misyona dönen Lider Cihan Özbey’in Kaplan’ın grupla tesislerde bir ortaya gelmesine reaksiyon gösterip baklava ikramını kabul eden gruptan Halil Yeral, Gökmen Aydoğdu, Mert Efe Çölbeyi, Enes Tayfun, Yiğit Efe Düztaş, Yusuf Acer ve Oğuzcan Keskin’den kulüp bulmalarını isteyerek takım dışı bıraktığı tez edildi.

Ancak bu futbolcuların, daha evvel ekibin küme düştüğü son 2 dönemde başkanlık yapan Cihan Özbey idaresinde alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle kulübe ihtar çektikleri, Özbey başkanlığa döndüğü için grupta kalmak istemedikleri, kendilerinin ayrılmayı talep ettikleri de tezler ortasında yer alırken, yaşanan bu kaos tarafları güç durumda bıraktı.

SKANDALLAR BİTMEDİ

Yeşil-siyahlılar, bu gelişmeler sonrası 5 Ağustos’tan beri idman yapamadı. Özbey idaresinin futbol yöneticiliğine getirilen eski Yunan yıldız Theofanis Gekas’ı grupta tek yetkili kıldığı, oyunculardan Gekas’la görüşmelerini istedikleri öğrenildi. Özbey idaresinin dönüşüyle 2 yıldır sportif yöneticilik yapıp dönem başından beri kadrosu teknik yönetici olarak çalıştıran Bayram Ali Kaya da misyonundan istifa etti.

Elindeki takım dağılma etabına gelen transfer yasaklısı kulüpte kaleci Enes Kimnia da davetlere karşın dönem başından beri idmanlara katılmadı. Akhisarspor’da kulüp lideri olmadan evvel menajerlik yapan Cihan Özbey devrinde daha evvel FIFA kayıtlarına nazaran futbolcu olmayan Nijeryalı Martins Chisom Onyebueke’nin transferi, gurbetçi futbolcu Alim Aykut Esgi’nin kendisinden kulübe transfer olmak için para alındığı tezi, menajerliğini vermeyen futbolcuların oynatılmadığı üzere skandallar patlak vermişti.

(DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.