Annesini kaybeden Sancar’dan iktidar ve muhalefete ‘taziye’ teşekkürü

ANKARA – HDP Eş Genel Lideri Mithat Sancar’ın annesi Münire Sancar 12 Mayıs tarihinde vefat etti. İktidar ve muhalefet temsilcilerinin taziyelerini ilettiği Sancar teşekkür iletisi yayınlayarak, “Acıyı paylaşabilmek, insanlığın en değerli meziyetlerinden ve toplum olmanın temel değerlerindendir” dedi.

İKTİDAR VE MUHALEFETTEN TAZİYE BİLDİRİLERİ

Annesini kaybeden HDP Eş Genel Lideri Mithat Sancar’ı, TBMM Lideri Mustafa Şentop, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, MHP Küme Başkanvekili Erkan Akçay, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül ve Kürdi partilerin genel liderleri arayarak taziye iletisini iletmişti.

Bu telefonların akabinde kendi partililerine de teşekkür eden Sancar, “Zamanın kapatamadığı en derin yaralardan biri annelerimizin kaybıdır. Onlar benliğimizin ve hafızamızın ana kaynakları oldukları için, her şey değişir, hayat ikiye bölünür; elbette biz geride kalanların ömür akışı da…” sözleriyle başlayan bildiri yayınladı. Sancar “teşekkür” bildirisinde şu tabirlere yer verdi:

“Bu ezeli ve ebedi gerçeğin hakikatiyle, çok sevgili annem Münire Sancar’ın vefatı sonrasında acımızı paylaşmak üzere cenaze merasimine şahsen katılarak bizleri yalnız bırakmayan, taziye için ziyarette bulunan, yurdun dört bir yanından ve yurt dışından arayan, iletilerini ileten tüm dostlara; Meclis Lideri Mustafa Şentop’a ve evvelki periyodun meclis liderlerine; evvelki ve bu periyodun bakanlarına; bütün muhalefet partilerinin genel liderlerine ve temsilcilerine; Cumhur İttifakının parti ve küme başkanvekillerine ve temsilcilerine; geçmiş ve bu periyodun milletvekillerine, belediye liderlerine ve mahallî yöneticilere; sanat, edebiyat, bilim ve basın topluluğunun mensuplarına; partimizin işçilerine, yoldaşlarımıza ve her bölümden halkımıza başka farklı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Acıyı paylaşabilmek, insanlığın en kıymetli meziyetlerinden ve toplum olmanın temel değerlerindendir. Bu dayanışma, daima birlikte barış içinde, eşit ve özgürce yaşayabileceğimiz bir ülke yaratmaya ait umutlarımızı tazeledi. Bu hisleri yaşatan herkese şahsım ve ailem ismine bir kere daha teşekkür eder, sevgi, hürmet ve selamlarımı iletirim.” (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.