Cengiz Gökçel’den Çamlıbel Barınağı’nın AVM’ye dönüştürülme planına reaksiyon

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin kent merkezindeki amatör balıkçıların kayıklarını bağladığı ve balık tuttukları Çamlıbel Balıkçı Barınağı’nın Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan plan kapsamında AVM’ye dönüştürülmek istenmesine reaksiyon gösterdi. Bahisle ilgili açıklama yapan Gökçel, şöyle dedi:

“AKP’nin Mersin’e ihaneti devam ediyor. Çamlıbel Balıkçı Barınağı’ndayız. Burada Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı imar değişikliği yaparak burayı da AVM yapmak istiyor, ranta açmak istiyor, betona gömmek istiyor. Meğer burası kentin hafızası, yoksul fukara çocuklarının denizle buluştuğu, denizi tanıdığı alan burası. Atatürk Parkı ile bir arada burayı betona boğmaya, ranta açmaya çalışıyor, Atatürk Parkı’nı da limana dahil ederek vatandaşlarımızın denize ulaşmasını engelliyor.”

Yapılmak istenen proje ile bölge esnafının da olumsuz etkileneceğini vurgulayan Gökçel, “Esnafımızın işinin çok güç olduğunu biliyoruz. Çamlıbel’deki esnafımızı mağdur etme kıymetine burayı ranta açarak zenginlere peşkeş çekmek istiyor” dedi.

Gökçel, “Mersinli olarak Mersin’e Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği üzere sahip çıkacağız. Mersin’in bir çocuğu olarak tüzel olarak ne kadar hakkımız varsa savunacağız. Yoksul çocukların denize ulaştığı bölgeyi peşkeş çektirmeyeceğiz” tabirleriyle Mersin’deki STK’ları da dayanışmaya çağırdı.

Bölgede esnaflık yapan vatandaşlar ise bölgeye yapılacak bir AVM ile kendilerinin iş yapamayacaklarını söyledi. Misal projelerin kentin diğer bölgelerine yapıldığını tabir eden bir satıcı, “Ben oranın yolunu dahi bilmem, buraya AVM olmaz. Bizim ekmeğimizle oynayacaklar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.