CHP’li Mustafa Adıgül: “Süleyman Soylu bu yazıyı gönderip bir yandan da Ordu Valisi’ne ‘Siz devam edin’ diyorsa eli öteki ağzı öbür konuşuyor demektir”

Mustafa Adıgüzel, Ordu’daki Melet Nehri’nde bugün yaptığı açıklamada, Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde Melet Nehri’nin yatağından çakıl çıkarması için müsaade verilip verilmediğini sorduğunu, Soylu’nun da “Dere yatağından çakıl çıkarılmasının uygun görülmediğini” karşılığı verdiğini söyledi.

Adıgüzel, Ordu Valisi Tuncay Sonel de bu karardan haberdar olduğu halde Melet Nehri’nden çakıl çıkarma sürecine devam edildiğini söyledi. Irmak yatağından çakıl çıkan iş makinelerini gösteren Adıgüzel, şunları söyledi:

“Yazı 21 Mart tarihinde, ortadan tam iki ay geçmiş. Çakıl hırsızları, Melet dere yatağından çakıl çıkarmaya devam ediyor. Şayet Süleyman Soylu, bu yazıyı imzalayıp gönderip, bir yandan da Ordu Valisi’ne ‘Bırakın, siz devam edin, çakıl çıkarın’ diye söylüyorsa bu şu demektir: Süleyman Soylu’nun eli öteki, ağzı öteki konuşuyor demektir. Süleyman Soylu kabahat işliyor demektir ve Ordu Valisi de suça ortak demektir. Şayet bu türlü değil de Süleyman Soylu’dan habersiz, Ordu Valisi bu yazıya karşın buradan çakıl çıkarılmasına göz yumuyor ve yol açıyor ise o vakit bu tertibin başında Ordu Valisi vardır. Ordu Valisi ve Ordu’daki bürokratlar ‘Biz burada bunu yaparız ve kaçar kurtuluruz’ diyorlarsa yanılıyorlar. ‘Bizi Erdoğan kurtarır’ diye düşünüyorlarsa yanılıyorlar.

“‘ERDOĞAN VE ŞÜREKASI BİZİ KURTARIR’ DİYORSANIZ YANILIRSINIZ”

Suça bulaşmış bürokratlar, Erdoğan birkaç yüz şahısla yurt dışına kaçma planları yapıyor. Sen bu birkaç yüz kişi içinde mahrum kardeşim. Erdoğan’ın kaçacağı uçağın kapıları size kapalı kardeşim. Siz bu memlekette kalacaksınız, işlediğiniz cürümlerin hesabını bağımsız Türk mahkemelerinde vereceksiniz. O yüzden bunun şuuruyla hareket edin. Sarı bürokratlar, Ordu Valiliği ve valiliğin altındaki, bu yasadışılığa, bu hırsızlığa göz yumanlara sesleniyorum. Sizi takip etmeye, ensenizde durmaya devam edeceğim. Kim Ordu coğrafyasında tabiata ve beşere karşı hata işliyorsa bunun hesabını er ya da geç verecek. İçişleri Bakanlığı yazısına karşın altındaki bürokrat, Ordu Valisi, hala daha bu suça göz yumuyorsa şahsen bu işin içindedir. Ordu Valisi ve bürokratlar bugün varlar yarın yoklar. Bizler ve Ordu halkı burada baş başa kalacağız. Siz şayet burada ‘yaparız da yanımıza kar kalır, buradan kaçarız’ zannediyorsanız, ‘Erdoğan ve şürekası bizi kurtarır’ diyorsanız yanılırsınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.