Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Draghi’yi karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde soğuk algınlığı geçirmişti.

Erdoğan hastalığın akabinde bugün, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İtalya Başbakanı Mario Draghi’yi resmi merasimle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Draghi’nin merasim alanındaki yerlerini almalarının akabinde, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülke ulusal marşları çalındı. Draghi, Muhafız Alayı Merasim Kıtası’nı “Merhaba asker” diyerek selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan soğuk algınlığını çabuk atlattı

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Draghi, merdivenlerde Türkiye ve İtalya bayrakları önünde tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlıklı imgesi dikkatlerden kaçmazken, İki önder resmi merasimin akabinde toplantıya geçti.

İtalya Başbakanı Draghi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türkiye-İtalya Üçüncü Hükümetlerarası Tepe Toplantısı’na başkanlık edecek.

İkili bağlar, iş birliği, bölgesel ve global bahisler görüşülecek

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya nazaran, ilgili bakanların iştirakiyle yapılacak dorukta, Türkiye-İtalya bağları tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, ikili iş birliğinin derinleştirilerek geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Draghi’nin temasları sırasında, stratejik ortak ve NATO müttefiki İtalya’yla ikili bağların yanı sıra Türkiye-AB bağlantıları ile bölgesel ve global sıkıntılar hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.