Denizli’de kayıp gençlerle ilgili bir kişi gözaltında

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde yaşayan İsmail Yalçın (19) ve Hasan Akköse’nin (17) 9 Haziran’da meskenlerine dönmemeleri üzerine aileleri kayıp ihbarında bulundu. Emniyet Müdürlüğü grupları, gençleri bulmak için araştırma başlattı.

Telefonları ormanda parçalanmış galde bulundu

Cinayet Ofisi grupları, iki gencin en çok gittiği Serinhisar ilçesinin Aydoğdu Yaylasında arama çalışması yaptı. Yayla yolunda araştırma başlatan polis grupları kayıp iki gence ilişkin cep telefonlarını ormanlık alanda parçalanmış halde, iki gencin meskenden ayrılırken bindiği arabası de terk edilmiş halde buldu.

Telefonların bulunduğu bölgede kan izleri

Kayıp Yalçın ile Akköse’nin bulunması için bölgeye Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) takımları sevk edildi. Yapılan arama çalışmalarında iki gence ilişkin cep telefonlarının bulunduğu bölge yakınında kan izlerine rastlanıldı. Kan izlerinin bulunduğu alanda inceleme yapıldı.

Gözaltına alınan kuşkulu, ateş açtığını söyledi

Polis, kuşku üzerine kayıp iki gencin en son birlikte görüldüğü belirlenen bir kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişinin verdiği birinci sözünde, iki gençle tartıştığını, tüfekle ateş açtığını, iki gencin kaçtığını söylediği öğrenildi. AFAD ve öteki arama kurtarma grupları, bölgede arama çalışmalarını sürdürüyor.

Baba Yalçın: “Arabayı yıkayıp gelecekti”

İsmail Yalçın’ın babası Adnan Yalçın, oğlunun 9 Haziran’dan itibaren kayıp olduğunu belirterek, “Oğlum perşembe akşamı benim arabamı alıp gitmiş. Telefonla aradığımda ‘Baba akaryakıt istasyonundayım, arabayı yıkayıp, geleceğim’ dedi bana, daha sonra tekrar aradım, lakin ulaşamadım. Ormanlık alanda araba bulundu. Lakin oğlumdan haber yok. Bizde umutla bulunmasını bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.