Fenerbahçe’nin genç yıldızı Bora Aydınlık’ın bilinmeyenleri

Fenerbahçe ve Türk futbolunun yıldız adayları arasında gösterilen Bora Aydınlık, Zenit ile oynanan hazırlık maçındaki performansı ve 30 metreden attığı şık golle adından söz ettirdi. SÖZCÜ Spor, 17 yaşında, 1.81 boyundaki forveti mercek altına aldı:

  • 9 Mayıs 2005, Miami, ABD doğumlu. 5 yaşında, Barcelona’nın Dubai’deki okulunda futbola başladı. 7 yaşında Fenerbahçe altyapısına geçti.
  • Vücut gelişimi için yüzme antrenmanları yapıyor.
  • Özel antrenörle top sektirme, pas, doğru pozisyon alımı ve vuruş becerisi gibi çalışmalar yapıyor.
  • Antrenmanlarda 3 ay arayla iki kez düşüp iki elini kırınca, ‘doğru düşmeyi öğrenmek için’ aikido kursuna gitti.
  • Merkez orta saha, sol kanat, santrfor, forvet arkası gibi farklı pozisyonlarda oynayabiliyor.

ABD FUTBOL FEDERASYONU TAKİP EDİYOR

Futbola büyük yatırım yapan ve genç yetenekli futbolcularıyla dünya futbolunda başarı arayan ABD Milli Takımı da genç Bora’yı yakından takip ediyor.

Çifte vatandaş olan Bora, U19 kategorisinde Türkiye formasını 2 kez giyse de hala elden kaçabilir. ABD Futbol Federasyonu, 17 yaşındaki yetenekli oyuncuyu kendi milli takım formasını giydirmeyi istiyor.

“İSMİMİN HAYRILMASI GÜZEL BİR DUYGU”

Gol attığı Zenit karşılaşmasının ardından konuşan Bora Aydınlık, “Çok güzel bir goldü. Bir futbolcu kariyeri boyunca kaç kez böyle bir gol atar, bilemiyorum. İkinci şutunda biraz daha iyi vurabilsem onu da gol yapacaktım. Ancak önemli olan çalışıp, gelişmeye devam etmek. Şükrü Saracoğlu’nda ismimin haykırılması çok güzel bir duyguydu. Zamanında Arda’ya yapmışlardı, şimdi de bana nasip oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir