GÜZEL Parti’den ayrılıp AK Parti’ye katılan İsmail Ok: Meral Akşener kazanamayacağını bildiği için adaylıktan geri duruyor

İYİ Parti’den istifa ederek geçtiğimiz nisan ayında AK Parti’ye katılan AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Millet İttifakı’nda devam eden adaylık karmaşasına ait açıklamalarda bulundu.

“KAZANACAĞINI BİLSE ÖNÜNÜ KİMSE KESEMEZ”

Akşener’in seçimi kazanamayacağını bildiği için aday olamadığını söyleyen Ok şu tabirleri kullandı:

“Meral Akşener kazanamayacağını bildiği için adaylıktan geri duruyor. Kazanacağını bilse, herkese karşın çıkar ‘Ben adayım’ der. Akşener zerre kadar kazanacağını bilse, kazanmayı bırak yarışabileceğine inansa önünü kimse kesemez.”

“SEÇMENİN İNANCINI KAZANMAK İÇİN ADAY OLMADIM”

Akşener, geçtiğimiz gün katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanlığı adaylığına ait açıklamalarda bulundu. Altılı masada aday olmadığını söyleyen tek önder olduğunu vurgulayan Akşener, seçmenin inancını kazanmak için adaylıktan vazgeçtiğini lisana getirdi.

“KARAR MASADAN ÇIKACAK”

Akşener açıklamalarının devamında şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı adayının bu masadan çıkacağını birinci olarak Kılıçdaroğlu lisana getirdi. Biz o masada bulunanlar olarak bunu olumlu bulduk. Münasebetiyle karar masadan çıkacak. Yani karar masadan çıkacak. Altılı Masa’yı oluşturan başkanların o karara iştirakini seçmenleri ve alanda gördükleri belirleyecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.