HAVA DURUMU RAPORU I 12 Ağustos 2022 Cuma hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük iddiaları yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Ülkemizin kuzey ve batı kesitleri ile Akdeniz’in iç kesitlerinin modüllü ve yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile İstanbul, Çanakkale’nin iç kısımları, Balıkesir’in kuzeyi, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Antalya’nın batı ve doğu iç kısımları, Adana’nın kuzeyi, K. Maraş’ın batısı, Osmaniye, Hatay, Erzurum’un kuzeyi, Kars ve Ardahan etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 12 Ağustos 2022..

12 Ağustos 2022 Cuma hava nasıl olacak?

HAVA SICAKLIĞI:

Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Çoklukla mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği kestirim ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesitlerde batı ve güneybatı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette; Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği kestirim ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI:

Rüzgarın; Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı önlemli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.