HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu yeniden provokasyon peşinde

Terör örgütüne karşı yurt içi ve hudut ötesinde operasyonlar devam ederken, ortalığı karıştırmak isteyen, halkı kin ve nefretle beslemek isteyen fırsatçılar da ortaya çıkmaya başladı. Van’ın Başkale ilçesi Esenyamaç Mahallesi Onikidere mezrasında PKK’lı olduğu belirlenen bir şahsın gözaltına alınırken bölgede bulunan köylüler zanlıyı askerlerin elinden almaya kalkıp, taşkınlık çıkarınca ortalığı yatıştırmak ve tertibi sağlamak ismine Mehmetçik havaya ateş açtı.

PKK’LI TERÖRİSTİ SAVUNDU

Bu olayın imgelerini paylaşan HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türk askerini karalama ve bölgede bulunan halkla ile askerler ortasında sorun çıkarma sinsiliğiyle olayı çok farklı göstermeye çalıştı. Askerlerin zorbalık yaptığını lisana getiren Gergerlioğlu, atılan taşları, askerlerin üzerine yürüyen kalabalığı görmezden gelerek gözaltına alınan bir PKK’lı teröristin de adeta savunuculuğunu üstlendi.

PKK/KCK ÜYESİ VE ÇO K SAYIDA CÜRÜM KAYDI VAR

Van Valiliğinden olayla ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: Olay, 20 Haziran 2022 günü ‘kasten adam öldürme, PKK/KCK terör örgütü mensubu olma, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma ve iş-çalışma hürriyetini ihlal suçu’ olmak üzere toplam 5 başka kabahatten hakkında yakalama buyruğu bulunan kuşkulu şahsın yakalanması niyetiyle icra edilen operasyon esnasında meydana gelmiştir.

JANDARMAYA TAŞ ATILDI

M.E.A.’nın gözaltına alınması sırasında yakınları tarafından jandarma araçlarına taş atılması üzerine, jandarma çalışanı havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmış, kuşkulu gözaltına alınarak emniyetli formda isimli makamlara sevki yapılmıştır. Kuşkulu M.E.A. sevk edildiği isimli makamlarca tutuklanmıştır.

Türk askerine karşı yapmaya kalkıştığı bu berbat karalama kampanyası elinde patlayan Gergerlioğlu’nun bu birinci vukuatı değil. HDP’li milletvekili daha evvel FETÖ’cülerin sık sık dillendirdiği ‘Çıplak arama’ palavrasını da ortaya atmıştı. Daha sonra ortaya çıkan imajlarla bu durumun da palavra olduğu anlaşılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.