İmamoğlu: Bu türlü bir dava utanç verici

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, YSK üyelerine hakaret ettiği argümanıyla hakkında açılan davanın ertelenmesiyle ilgili açıklamayı, metro şantiyesinden yaptı.

“Tırnak içinde bir ‘ahmak davası’ var; sürüyor” diyen İmamoğlu, “Türkiye’de bu türlü bir davanın dahi olması, yapılması, sürdürülmesi ve tez makamının daha evvel ortaya koyduğu cezayla ilgili tanım, hakikaten utanç verici. Bugün beni destekleyen, yanımda olan bütün İstanbullulara, o alana gelip yürekli dayanağını benden esirgemeyen bütün yol arkadaşlarıma, yoldaşlarıma, siyasi dostlarıma, herkese yürekten teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

İmamoğlu, şunları söyledi:

“Eylül’e ertelendi. Şahitler dinlenecek. Sürece dair kararların verileceği noktasında bir tanım yapıldı mahkeme tarafından. Türkiye’de bu türlü bir davanın dahi olması, yapılması, sürdürülmesi ve tez makamının daha evvel ortaya koyduğu cezayla ilgili tanım, hakikaten utanç verici; tabir etmek isterim. Lakin her şeye karşın umudumuz, yargının aklı selim, adaletin kurallarına uygun bir biçimde, sürdürülebilir bir yere oturması. Dileğimiz bu. Bugün beni destekleyen, yanımda olan bütün İstanbullulara, o alana gelip yürekli dayanağını benden esirgemeyen bütün yol arkadaşlarıma, yoldaşlarıma, siyasi dostlarıma, herkese yürekten teşekkür ediyorum.”

İmamoğlu, saat 15.00’da Saraçhane’deki makamında ayrıntılı açıklama yapacağını belirtti. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.