İsmail Kartal’ın Şampiyonlar Ligi planı

Fenerbahçe’deki geleceği şimdi netleşmeyen deneyimli teknik yönetici İsmail Kartal konusunda sürpriz gelişmeler olabilir. Dönem ortasında vazifeye gelip büyük bir iş başaran 61 yaşındaki çalıştırıcının misyona devam edebileceğini şahsen Ali Koç açıklamıştı. Kartal’ın da çalışmalarını güya hiç ayrılmayacakmış üzere yaptığı ileri sürüldü. Deneyimli hoca, gelecek dönemle ilgili olarak idareye, diğer bir teknik adam gelse bile ona yol göstermesi için bir rapor sunmuştu. Fanatik’in haberine nazaran, İsmail Kartal, kalması halinde ise bilhassa Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalma hasretini bitirecek yol haritasını çizdi.

1 NUMARASI BELOTTI

Jorge Jesus üzere İsmail Kartal’ın da ‘olmazsa olmaz’ı gol yükünü sırtlayacak, kaliteli bir forvet. İdarenin belirlediği adaylar ortasında Kartal’ın 1 numarasının İtalyan yıldız Andrea Belotti olduğu kaydedildi. Başarılı teknik adamın golcüdeki ikinci tercihi ise Muhteşem Lig ‘de kalitesini ispatlamış, oyun planına son derece uygun olan Alexander Sörloth. Kartal, Szalai ya da Kim ikilisinden birinin ayrılması halinde stopere de destek yapılması görüşünde.

ORTA SAHA İSTİYOR

Deneyimli teknik adam, Nazım Sangare’nin 6 aylık sakatlığı sonrası bek transferinin de gerekli olduğunu düşünüyor. Ferdi savunmanın hem sağında hem de solunda oynayabiliyor. Bu nedenle beke alınacak oyuncunun hangi kanatta oynayacağından çok mali istikameti ve İsmail Kartal’ın oyun planına uyması değerli. Başarılı çalıştırıcının ‘önemli’ gördüğü bir başka transfer de 8 numara.

İsmail Kartal, ocak ayında da bu bölgeye destek gereksinimi olduğunu söylemiş, Ozan Tufan, Watford’dan geri dönmüştü. Fakat Ozan büyük hayal kırıklığı yaratıp takım dışı kalınca, orta sahanın merkezine, oyunun iki tarafında de tesirli olabilen bir transfer kaide görünüyor.

KAMP TOPUK YAYLASI’NDA

İsmail Kartal, dönem öncesi hazırlık programını bile belirledi. Devler Ligi’nde birinci maç 19- 20 Temmuz’da oynanacak. Kartal’ın planı çalışmaları 13 Haziran’da başlatmak. Lakin ulusal gruba giden oyunculara biraz daha fazla müsaade verileceği öğrenildi. Samandıra’da dönemi açmayı düşünen deneyimli teknik adam, kamp etabını ise Fenerbahçe’nin Düzce’deki Topuk Yaylası Tesisleri’nde yapmayı düşünüyor. Hazırlık maçları için de Avrupa’da kısa periyodik bir turne planlandığı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.