Kaftancıoğlu’nun ‘dava’ çelişkisini Kabaktepe anlattı: Kendisi de 40’ın üzerinde hakaret davası açmış

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, toplumsal medya paylaşımları ve televizyon kanalındaki konuşmaları nedeniyle İstanbul 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. 6 Eylül 2019 tarihinde sona eren yargılama soncunda Kaftancıoğlu’na mahpus cezası verildi.

Kaftancıoğlu, avukatı aracılığıyla kararı temyiz etti. Kaftancıoğlu’nun mahkumiyet kararına ait temyiz incelemesi Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi’nce tamamlandı.

Yargıtay 3’üncü Dairesi, Kaftancıoğlu’na ‘kamu görevlisine karşı misyonundan ötürü hakaret’ cürmünden verilen 1 yıl 6 ay 20 gün ile ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ cürmünden verilen 1 yıl 8 ay mahpus cezalarını kanunda öngörülen hata tiplerine uyduğu gerekçesiyle onadı. Kaftancıoğlu’na, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ cürmünden verilen 2 yıl 4 ay mahpus cezası ise 1 yıl 9 ay olarak düzeltilerek onandı.

Gelişmelere ait gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında değerlendirmelerde bulunan AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, flaş bir açıklama yaptı.

KABAKTEPE’DEN KAFTANCIOĞLU’NA: “KENDİSİ EN UFAK HAREKETE BİLE DAVA AÇIYOR”

Kaftancıoğlu’nun toplumsal medya üzerinden kendisine yönelik hakaretlerden ötürü 40’ın üzerinde dava açtığını belirten Kabaktepe, “Kendinize yapılan en ufak hakarete bile dava açıyorsunuz. Bir insanın kendisine, annesine, bu toplumun ahlakıyla bağdaşmayacak bir üslupla üstelik bir bayan olarak en ağır hakaretleri, küfürleri edeceksiniz. Sonra bundan ötürü ceza alınca ortalığı ayağa kaldıracaksınız lakin size toplumsal medyadan en ufak bir hakaret edildiğinde hem ceza hem de tazminat davası açacaksınız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.