Kazımcan Karataş: Umarım Mayıslar bizim olur

Geçtiğimiz dönem Altay forması ile gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken ve Galatasaray’a transfer olan Kazımcan Karataş, kadronun Avusturya kampında açıklamalarda bulundu. 

“Sahaya çıkmayı sabırsızlıkla bekliyorum”

Galatasaray’a geldiği için keyifli olduğunu belirten Kazımcan Karataş, “Şanlı formamızla alana çıkmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Heycanlıyım, umarım benim ve Galatasaray ailesi için hoş başarılara imza atarım. Birinci günden beri sıcakkanlılığı ve aile ortamını bana hissettirdiler. Bu aile ortamında bulunduğum için huzurluyum.” sözlerini kullandı.

“Sol bekte kendimi daha âlâ hissediyorum”

Sol bekte daha âlâ hissettiğini söyleyen genç oyuncu, “Geçen dönem sol bek yüklü dönem geçirdim. Okan hocayla bu husus hakkında şimdi konuşmadık. Lakin hocamız bana nerede misyon verirse orada oynamaya hazırım. Sol bekten öne çıkışlarda daha rahat hissediyorum ve daha inançlı oluyorum. Bu yüzden de sol bek mevkisinde kendimi daha uygun hissediyorum.” dedi.

“Birden çıkarsak, birden düşmemiz de kolay olabiliyor”

Galatasaray’a transferinin akabinde Ulusal Ekip hayalinden bahseden Kazımcan, “Altay’da futbola başladım. Herkesin hayali olan o forma altında A ekipte oynamak. Herkese nasip olmuyor. Geçen dönem yeterli bir dönem geçirdim. Akabinde Galatasaray’a transfer oldum. Her basamağı sıra sıra geçmek lazım. Birden çıkarsak, birden düşmemiz de kolay olabiliyor. Daha yeni Ümit Ulusal’a çağırıldım. Vakitle A ekibe da çağırılıp, müddet bulmak istiyorum.” tabirlerini kullandı.

“Galatasaray formasıyla 88 numarayı giyeceğim”

Sarı-Kırmızılılar’da giyeceği sırt numarasını açıklayan Kazımcan Karataş, “Kendimi saha içinde özgür ve inançlı hissediyorum. Sağımdaki solumdaki oyuncu yeterli olduğu sürece ben de katkı veriyorum. 88 hoş ve güzel bulduğum bir numara. Bu sene Galatasaray formasıyla 88 numarayı giyeceğim.” diye konuştu.

“Okan Buruk’la çalıştığım için başka bir mutluyum”

Teknik Yönetici Okan Buruk hakkında konuşan 19 yaşındaki sol bek, “Okan hoca olağan ki de takip ettiğim bir hocaydı. Türk futbolunun bedelli bir hocası. Onunla çalıştığım için farklı bir memnunum. Okan hocayla görüştüğüm vakitlerde da o sıcakkanlılığını hissettirdi. Galatasaray’ın ne kadar büyük bir topluluk olduğunu söyledi. Ben de kaideler oluştuğunda geleceğimi söyledim. Kurallar oluştu ve Galatasaray’a transfer oldum. İnşallah daha uzun yıllar bu formaya hizmet ederim.” açıklamasını yaptı.

“Umarım Mayıslar bizim olur”

Son olarak taraftara da ileti gönderen Kazımcan, “Avusturya’ya indiğimiz vakit büyük bir topluluğun bir modülü olmak için elimden geleni yapacağımı bir kere daha hissettim. Biz alanda savaşacağız, taraftarlar da tribünde savaşsın. Umarım Mayıslar bizim olur.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.