Kediye ‘gel oğlum’ dedi, çıkan hengame vefatla bitti

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde, kedisine ‘gel oğlum’ demesinin akabinde çıkan arbedede arkadaşı Erhan Yazıcı’yı pompalı tüfekle öldürdüğü öne sürülen Orhan Tayoğlu’na savcı ömür uzunluğu mahpus cezası istedi.

Orhan Tayoğlu’na ‘kasten öldürme’ suçlamasının yöneltildiği iddianame, Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

DHA’nın haberine nazaran iddianamede, sanık Tayoğlu’nun farklı arkadaş kümeleriyle birlikte alkol aldığı ve bir mühlet sonra Erhan Yazıcı ile karşılaştığı anlatıldı.

Erhan Yazıcı

‘BANA OĞLUM DİYEMEZSİN’

Sanık Tayoğlu’nun yakınlarda gördüğü kediye “Gel, oğlum buraya” diye seslendiği, Yazıcı’nın ise kendisine seslendiğini zannederek Tayoğlu’na “Sen bana oğlum diyemezsin” karşılığı verdiği ve ikili ortasında tartışma çıktığı belirtilen iddianameye nazaran olay şöyle gelişti: “Tanıkların ortaya girmesiyle ikili ortasındaki tartışma yatıştı. Yazıcı, 30 dakika sonra bıçak alarak Tayoğlu ve arkadaşlarının yanına gitti. Yazıcı ‘Bana oğlum diyemezsin’ diye bağırıp bıçağı direkt Tayoğlu’na yanlışsız salladı ve elinden yaraladı.

Orhan Tayoğlu tutuklu yargılanıyor.

Bıçaklanan Orhan Tayoğlu ise yakınlardaki arabasına giderek pompalı tüfeği aldı, evvel havaya tek el ateş etti akabinde 1-2 metre aradan Yazıcı’yı amaç alarak ateş etti.” Erhan Yazıcı’nın yaralandığını gören Orhan Tayoğlu’nun tüfeği bırakıp, yaraya tampon yaptığı, ambulansla hastaneye kaldırılan Yazıcı’nın 13 gün sonra hayatını yitirdiği belirtildi.

Orhan Tayoğlu’nun yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.