Kemal Kılıçdaroğlu: Artık arbedenin değil kucaklaşmanın vakti

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Yeni Balık Hali ve Başşehir İlçeler Terminalinin açılış merasimine katıldı.

Törende konuşan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin kucaklaşmaya, barışa ve huzura gereksinimi olduğunu ve Millet İttifakı’nın da bu tarafta çalıştığını söyledi.

“Ayrışmayı, hengameyi değil, tam bilakis birlikte, güçlü olmayı istiyoruz”

Altılı masayı işaret eden CHP başkanı, “Altı partiyiz, altı önderiz orada. Hepimiz bu ülkede huzur, barış istiyoruz. Hepimiz birlikte yaşamak, kucaklaşmak istiyoruz. Ayrışmayı, hengameyi değil, tam aksine bir arada, güçlü olmayı istiyoruz. Bizi ayırmak, bölmek isteyenler diğerleri. Lakin biz bölünmeyeceğiz, ayrışmayacağız.” dedi.

“Allah aşkına arbededen bıkmadık mı ya”

Allah aşkına hengameden bıkmadık mı yaAçıklamalarına devam eden Kılıçdaroğlu, “Allah aşkına arbededen bıkmadık mı ya. Kardeş kardeşi sorgulamaya başladı. Komşumuzu sorgulamaya başladık. Yetmiyor mu bu. Niçin kucaklaşmıyoruz. Niçin helalleşmiyoruz. İlla hengame mı edelim. Elin oğlu, avcunu ovuştursun, o denli mi olacak yani.” tabirlerini kullandı.

Kavganın değil bir arada olmanın vakti olduğunu da kelamlarına ekleyen Kılıçdaroğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Allah aşkına hengameden bıkmadık mı ya. Kardeş kardeşi sorgulamaya başladı. Komşumuzu sorgulamaya başladık. Yetmiyor mu bu. Niçin kucaklaşmıyoruz. Niçin helalleşmiyoruz. İlla arbede mı edelim. Elin oğlu, avcunu ovuştursun, o denli mi olacak yani. Biz Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı veren bir gelenekten geliyoruz kıymetli Ankaralı kardeşlerim. Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı birlikte verdik.


“Şimdi hengamenin değil, birlikte olmanın zamanı”

Şimdi hengamenin değil, birlikte olmanın vakti. Birlikte olmanın vakti. Hiçbir kümesi, kişiyi, yapıyı ayırmayacağız, bayrağımıza ve vatanımıza bağlı kaldığı sürece herkesin başımızın üstünde yeri vardır. İki kırmızı çizgimiz vardır; vatanımız ve bayrağımız. Vatanını ve bayrağını kim seviyorsa başımızın üstüne yeri vardır. İki hususta ödün vermeyiz. Bu vatanda birlikte, birlikte yaşayacağız. Bayrağımızın altında onurumuz ve gururumuz ile yaşayacağız.


“Ayrılığı yok, beraberliği savunacağız”

Biz Millet İttifakı olarak kararlıyız. Millet İttifakı olarak bu ülkeyi aydınlığa kavuşturacağız. Millet İttifakı olarak ekonomi düzelmiyor, düzelteceğiz; hengame var, arbedeyi bitireceğiz; huzursuzluk var, huzuru getireceğiz; rahmeti getireceğiz, her meskene, her sofraya rahmeti, huzuru getireceğiz. Komşu, komşu ile huzur içinde selamlaşacak, kucaklaşacak. Ayrılığı yok, beraberliği savunacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.