Kılıçdaroğlu: Erdoğan, aile üyelerin paralel hayat kurma telaşı içinde

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Ensar ve TÜRGEV tarafından ABD’ye para transferleri’ yapıldığı tezleri ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik bir dizi ‘TURKEN’ paylaşımı yaptı.

Paylaşımlarına “Erdoğan, aile içinde anlaşırsınız ve çıkar milletimize doğruları söylersiniz diye bekledim fakat görüyorum ki sen, davalarla algı yaratma peşindesin. O vakit ortamı daha fazla bulandırmana müsaade vermeden, herkesin esasen artık bildiğini buradan da söyleyeyim” diyerek başlayan Kılıçdaroğlu, şunları yazdı:

‘TRANSFER ETTİREN OĞLUN, PARAYI ALAN KIZIN’

“Bu vakıflar üzerinden paraları transfer ettiren, oğlun Bilal Erdoğan. Parayı alan tarafta ise kızın Esra Albayrak var. Kardeş kardeş vakıflar yönetiyorlar, para transfer ediyorlar birbirlerine. TİPKEN paravan bir vakıftır, maksadı ABD’ye servet ve insan transferidir.

Güya yurt yapıyorlarmış. Nerede yapıyorlar devasa plazayı? Manhattan’da. ABD’nin en kıymetli finans merkezinde. Finans merkezine yapılan bu ultra lüks bina bittiğinde kime ilişkin olacak? Türkiye’ye mi ilişkin olacak, yoksa paravan vakfa mı? Bu vakıf kimin Erdoğan?

‘KARA PARA MERKEZİ HALİNE GELEN VAKIFLAR’

Tıpkı paravan kurum, çiftlik de satın alıyor. Neden alıyorlar bu çiftliği Erdoğan? Senin dava açmanı bekliyordum, öncelikle kara para merkezi haline getirdiğin bu vakıfların bu devasa paraları nereden aldıklarını açıklamalarını isteyeceğim o davada.

Ayrıyeten 2021-2022 yıllarında ülkemizden bu paravana daha ne kadar para transfer edildiğini de soracağım. Malum bu bilgiyi hâlâ gizliyor senin paravanlar. Erdoğan, aile üyelerin paralel hayat kurma telaşı içindedirler. Artık kurmaylarını orta ve bu akşam aHaber’e koşmalarını söyle.

‘UTANIN VE UYANIN

Buradan “Bu da sayı mı ki” diyen aklıevvellere sesleniyorum: Milletten çalınan 1 kuruş bile sayıdır ve haramdır! Ayrıyeten paylaşmamın sebebi yolsuzluğa dikkat çekmek değildir -zaten onu herkes biliyor-, maksadım bir para kaçırma sistemini ifşa ederek çalışamaz hale getirmektir.

Bu paravan vakıflarla bir sistem kurulduğunda esasen sayılar kaçınılmaz halde devasa hale gelir. Bu yüzden sistemi anlamak gerekir. 1 Lira’nın dahi çalınmasını önleyebilirsem, ben bununla gurur duyarım.

Son olarak şunu söylüyorum: İnsanımıza doruktan bakmaya son verin, insanımız o 1 Lira’ya bile muhtaç hale getirilmiştir. Bu milletin yoksul fukarasından utanın. Utanın ve uyanın.”


ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun TİPKEN açıklamaları ile ilgili “İşte açıklamalar yapıyor, birebir 15 Temmuz gecesindeki tabirler. 15 Temmuz gecesi millet can kaygısındayken, Bay Kemal’in tatlı canını kurtarmak ismine kimlerle ne pazarlığı yaptığı elbette ortaya çıkacaktır. Tıpkı bugünü göreceksiniz. Diyor ki; “Beraberlerinde 17 uçak dolusu altın, mücevherat ve parayı kaçırmakta iken yakalandılar. Bay Kemal’in geçen akşam söylediğinden farkı var mı? Man Adası’ndan 150 bin lira ceza. Akabinde artık bir 100 bin lira daha. Ben de dedim ki bu 250 bini TÜRGEV ve Ensar’a verelim. Hiç olmazsa Bay Kemal’in birkaç kuruşu da nasip olsun” sözlerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.