Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut: ‘Rakibimizin zaaflarını biliyoruz’

Konyaspor’da teknik direktör İlhan Palut, UEFA Konferans Ligi ön eleme çeşidinde BATE Borisov ile oynanacak birinci maçta alana âlâ bir sonuç almak için çıkacaklarını söyledi.

İlhan Palut, Koyuncu Küme Kayacık Tesisleri’nde idman öncesi yaptığı açıklamada, grubun kamplar, hazırlık maçları ve hafta içi idmanlarla Bate Borisov maçına hazır olduklarını söyledi.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’ni çok önemsediklerini anlatan Palut, “Her kulvar kıymetli. Kümelere katılmak istiyoruz. Bu, uzun bir süreç üzere duruyor, 3 rakibi elemek gerekiyor. Yarın da bunlardan birincisiyle oynayacağız. Maça kendi alanımızda üzere görünse de BateBATE Borisov konut sahipliğinde çıkacağız. Rakibin tahlilini yaptık. Son derece organize ekiple oynayacağız. Oyun istikrarı olan bir rakibimiz var. Her ekibin olduğu üzere onların da zaafları var. Alana birinci maçta güzel bir sonuç almak için çıkacağız. Oğulcan’ın sakatlığı dışında eksiğimiz yok” diye konuştu.

Palut, ekibin gücünden ve isteğinden mutluyum olduğuna dikkati çekerek, “Takımımız pek konsantre bir halde çalıştı. Bunu göreceğimiz yer de yarın saha ancak Başakşehir ile yaptığımız hazırlık maçına nazaran daha yeterli bir oyun oynayacağımızı düşünüyorum. Başımda birinci 11 aşikâr. Gönül istiyor ki birinci maçta rahat sonuç alalım ancak olayı dakika dakika yaşayacağız” dedi.

“TOPA SAHİP OLMAYA ÇALIŞAN BİR KONYASPOR İZLETECEĞİZ”

Karşılaşmaya hazır bir 11 ile çıkmayı planladıklarını tabir eden Palut, şunları kaydetti:

“Atak tertipleri, şut çalışmaları üzere hazırlıklarımızı yaptık. Yarın oyuncularımızdan bu çeşitliliği bekliyoruz. Bu denemeleri yapan bir Konyaspor görebiliriz. Kendi liginde dominant bir ekip ve oyun ezberleri var, bundan vazgeçmiyorlar lakin bizim de bir oyun kurgumuz var. Genel manada topa sahip olmaya çalışan bir Konyaspor izleteceğiz. Konya’da oynanacak olmasının kağıt üzerinde avantajı var fakat alanda bunu sonuca dönüştüreceğiz.”

Palut, kendisinin birinci Avrupa maçı olmasından ötürü heyecanlı olduğunu, fakat bunun panik düzeyinde olmadığını kelamlarına ekledi.

“BURADAN KOLAY ÇIKILMAYACAĞINI GÖSTERECEĞİZ”

Yeşil beyazlı kadronun kalecisi İbrahim Sehic ise UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde çaba edecekleri için memnun olduklarını söyledi.

21 Temmuz Perşembe günü oynanacak maça ait Sehic, “Rakibi çok düzgün tanımıyoruz ancak gerekli tahliller yaptık, kalemizi genel kapatıp goller bulmayı hedefliyoruz. Katiyetle galip gelmek istiyoruz. İkinci maçta ise taraftarımızın da avantajını kullanıp istediğimiz sonucu elde etmek istiyoruz” dedi.

Sehic, bu vakit kadar yaptıkları hazırlıkların yalnızca Avrupa için olmadığına işaret ederek, “Lig için de motive oluyoruz. Yeni katılan arkadaşlarımız var, yarın ki maça odaklandık. Şu ana kadar uygun hazırlandık. Yeni oyuncular da çok yetenekli. Fizikî olarak kısa müddette hazır olacaklar. Yarın oynayacağımız grup fizikî olarak hazır. Geçen yıl konutumuzda kolay yenilmeyen bir ekip olduğumuzu ve buradan kolay çıkılmayacağını göstereceğiz” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.