Mike Tyson, Hulu’yu hayat öyküsünü çalmakla suçluyor

Ünlü boksör Mike Tyson, görüntü akış platformu Hulu’yu, yakında çıkacak olan biyografi dizisi Mike’da kendi hayat kıssasını çalmakla suçladı. Tyson, Hulu’yu, köle efendilerinin akış versiyonu olarak niteledi.

Trevante Rhodes’un başrolünde yer aldığı dizi, Mike Tyson’ın savlarına nazaran kendisinden müsaade alınmadan ve iştiraki olmadan yapılmış.

Ünlü boksör, 6 Ağustos Cumartesi günü Hulu’yu “köle efendisinin akış versiyonu” olarak nitelediği bir dizi gönderi paylaştı:

“Hulu’nun seni kandırmasına müsaade verme. Hayatımla ilgili kıssayı desteklemiyorum. 1822’de değil, 2022’deyiz. Hayat öykümü çaldılar ve bana ödeme yapmadılar. Hulu yöneticileri için ben yalnızca satabilecekleri bir pisliğim.”

Tyson Instagram’da yaptığı paylaşımları Twitter’da da yineledi: “Hulu öykümü çaldı. Onlar Goliath ve ben David…”

Diziyi 4 Ağustos Perşembe günü Televizyon Eleştirmenleri Derneği’ndeki basın toplantısında tartışan şovmen Karin Gist, seyircinin Tyson hakkında kendi sonuçlarına varmasına imkan tanıyan tarafsız bir kıssa sunmak istediklerini söyledi:

“İnsanların Mike hakkında bildiklerini düşündüklerine meydan okumak ve diziden düşünerek ayrılmalarını umuyoruz. Ondan hoşlansanız da nefret etseniz de öykü size toplumun ne kadar cürüm ortağı olduğunu sorgulatıyor mu? Niyet buydu.”

Şubat 2021’de Tyson, birinci olarak Hulu’nun Mike dizisini hayat kıssasını çaldığı için eleştirdi ve suistimal olarak yorumladı.

Dizi ay sonunda izleyici ile buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.