Okan Buruk’tan Midstjö ve Evander açıklaması!

Galatasaray, yeni dönem öncesindeki son hazırlık maçında İtalya Serie A ekiplerinden Fiorentina ile karşı karşıya geldi.

Maçı 2-1 kazanan Galatasaray, dönemin son hazırlık maçından galibiyetle ayrıldı. Karşılaşmada Galatasaray’a galibiyeti getiren goller, Kerem Aktürkoğlu ve Emre Akbaba’dan geldi.

Karşılaşmanın akabinde Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, çabayı ve yeni dönem hazırlıklarını kıymetlendirdi.

Fiorentina’ya karşı güzel bir maç oynadıklarını belirten Buruk, “Oyunun genelinde uygun oynadık ve skor ürettik. İstediklerimiz ortaya çıktı. Bizim için çok kıymetli bir hazırlık maçıydı. Oyuncularımı hazır ve konsantre gördüm. Oyuncularımın hazırlık maçı olmasına karşın yüzde 100 hazır olduğunu gördüm. Transferlerimiz gelecek. Önümüzdeki günlerde de Midstjö transferi bitecek. Yapmak istediğimiz transferler var. Doubois’in durumu salı günlü netleşecek. Elimizdeki oyuncuları hazırlayıp Antalyaspor maçına en âlâ takımımızla çıkabilmek istiyoruz. İdaremizin çalışmaları devam ediyor. Taraftarlarımızın beklentisi var, bu beklentiyi karşılaşamaya çalışacağız.” dedi.

Seferovic yorumu

Maçı 2 asistle tamamlayan yeni transfer Haris Seferovic’le ilgili ise Okan Buruk, “Seferovic kendini kanıtlamış bir oyuncu. Onunla ilgili çok olumlu düşünüyorduk. Gol ve asist dışında gruba çok yardım etti. Bir santrforun yapabileceği her şeyi yaptı. Erken de çıkardık birtakım oyuncuları. Seferovic büyük bir katkı verdi. Öbür oyuncular da katkı verecek.” yorumunda bulundu.

“Görüştüğümüz oyunculardan biri”

Galatasaray’ın gündemindeki isimlerden Evander’le ilgili ise Okan Buruk şunları söyledi:

“Evander de görüştüğümüz oyunculardan biri. Yalnızca bizim istediğimiz bir oyuncu değil. Hoca değişikliği oldu orada. Avrupa maçı oynuyorlar. İnşallah en âlâ biçimde takımımızı güçlendireceğiz.”

Okan Buruk ayrıyeten şunları söyledi: 

“Bu sene çok daha güzel bir kadro ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Galatasaray’ın yeri daima şampiyonluktur. Bir takım değişimi oluyor. Başarısızlık takım değişimine yol açıyor. Hem hazır hem de gruba katkı sağlayacak oyuncular arıyoruz. Çok büyük bir değişim var. Yeni lider, yeni teknik yönetici ve yeni oyuncular… Bu değişimin tesirlerini görüyoruz. Genel konseyin verdiği yetkiler, liderimizin ve Fazilet beyin verdiği emekler çok kıymetli. Bugün birlikteliği alanda göstereceğiz.”

“Böyle bir şanssızlık oldu”

Fiorentina maçında sağ art adalesinde ağrı hisseden ve oyundan çıkan Leo Dubois’nın durumuyla ilgili konuşan Buruk, “Salı günü MR’ı çekilecek. Oyuncu bizimle çalışmadı. Bizimle hazırlanmadı. Hazır olduğunu düşünerek maçlara başlattık. Fakat eski kadrosunda çalıştığı periyot çok düzgün geçmemiş. Kendi bünyemizde hazırladığımız oyuncularda her şey çok yeterli gidiyor. Bu türlü bir şanssızlık oldu. İnşallah en kısa vakitte düzgünleşir. Omar (Elabdellaoui) da çok güvendiğimiz, bildiğimiz, net bir oyuncu. O da Dubois’nın yerine girerek misyonunu yaptı.” formunda görüş belirtti.

Nef Stadı’nda dolu tribünler önüne çıkacakları günü beklediğini aktaran Galatasaray Teknik Yöneticisi, “İlk imza için İstanbul’a gelirken heyecanı ve olumluluğu yaşadım. Bu tıpkı biçimde devam ediyor. Ben de birebir memnunluk ve heyecanla taraftarımıza yaklaşmaya çalışıyorum. Bu gruplar taraftar için hayatta. Onlara yakın olmamız gerekiyor. İnşallah stadımızda dolu tribünler önünde en kısa vakitte taraftarımızla buluşacağız. O beni daha çok heyecanlandıracak.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.