Onkoloji hastası çocuklara için rehber kitap: Onkolojide Çocuk Beslenmesi ve Yemek Tanımları

İnsan bedeninin sağlıklı bir biçimde hayatta kalması ve devamlılığını sürdürebilmesi için beslenme kıymetlidir. Bilhassa beslenmenin yeterliliği, hastalıklardan korunma ve güzelleşme sürecini etkileyen kıymetli ögelerden biridir. Onkoloji tedavisi gören çocuklar için yanlışsız ve kâfi beslenme tedavi sürecinde çok kıymet taşıyor.

Doğru beslenme ile hastalar, ilaçların yan tesirlerini daha az hissederek tedavide değerli bir muvaffakiyet yakalıyor. Bu yanlışsız beslenmeye rehber olacak bilgilerin yer aldığı kitap , “Onkolojide Çocuk Beslenmesi ve Yemek Tarifleri” Remzi Kitabevi etiketiyle tüm raflarda ve kitap satış noktalarda yerini aldı.

Kitabın müellifleri…

Rehber kitap

Yazar Sibel Güngör, Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Esra Ergün Alış, Pediatrik Hematoloji-Onkoloji uzmanı Prof. Dr Fatih Erbey ve Elif Soydamal bilgileriyle çocuklara ve ebeveynlere değerli bir rehber oluyor.

Uygulanabilir yemek tarfileri

Kitap, onkoloji tedavisi gören çocuklar için ebeveynlere yol göstermeyi ve takviye olmayı amaçlayan bilgilerle birlikte tedavilere ve yan tesirlerine nazaran uygulanabilir yemek tanımlarını de bir ortada sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.