Peker’in avukatından Emre Olur açıklaması: Evrakta tutuklu yok, suçlama temelsiz

Organize cürüm örgütü soruşturmasında hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Emre Olur’un, Tiran’da gözaltına alınıp İstanbul’a getirilmesine ait açıklama yaptı.

Peker’in basın danışmanı olarak bulunan Olur’un bu gece söz vereceğini söyleyen Barkın, yarın savcılığa gönderilmesini beklediğini söyledi.

Cumhuriyet’ten Nagihan Yılkın’ın haberine nazaran avukat Barkın, şunları söyledi: “Emre Olur’un suçlandığı şey hata örgütü üyeliği. Şu an Sedat Peker belgesinden tutuklu hiç kimse yok. Münasebetiyle tutuklunun olmadığı bir belgede bu suçlama çok temelsiz bir suçlama oluyor. Hatası, hatalıyı övme, kamu görevlisine hakaret birebir vakitte suçlandığı öbür hatalar bunlardan tutuklanması mümkün değil ki kırmızı bülten çıkarılmış. Bunun da hukuksal olarak kabul edilebilir olmadığını düşünüyorum açıkçası. Bu gece sözü alınacak yarın da beklentim savcılığa gönderilmesi. Ne kırmızı bültenle iadeyi gerektirecek ne de tutuklanmayı gerektirecek rastgele bir kabahat istinadı mümkün değil.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.