Şanlıurfa AKP’de kılıçlar çekildi: Petrol rantı, peyzaj ihalesi, bel altı şantaj ve iş takipçiliği…

Şanlıurfa’da AKP Vilayet Lider Yardımcılığı ve genel sekreterlik misyonunu yürüten Yasin Fırat Çiftçi idare heyeti üyeliğinden düşürülünce parti teşkilatında kılıçlar çekildi. Çiftçi, isim vermeden vilayet lideri ve idare şurasına atıfta bulunarak, “Allah’ım esirgesin. Hırsızlık üzere, petrol rantı, peyzaj ihalesi üzere iftira, bel altı şantaj ve iş takibi yapıp ve en kıymetlisi de yolsuzluk olayları yaşamış olsaydım kendimi asla affetmezdim” dedi.

AKP Şanlıurfa vilayet teşkilatındaki idare heyeti üyeliği sonlandırılmasına karşın vilayet teşkilatının resmi internet sayfasında hala etkin vazifede olduğu bilgisi yer alan Yasin Fırat Çiftçi, parti teşkilatında yolsuzluk, şantaj, iş takipçiliği, petrol rantı arbedesinin ayyuka çıktığını ileri sürdü.

“ÜYELİĞİMİN YOLSUZLUKTAN DEĞİL DEVAMSIZLIKTAN DÜŞÜRÜLMESİ DAHA İYİDİR”

Çiftçi, idare konseyi ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, parti idaresine ağır ithamlarda ve tenkitlerde bulundu. Vilayet liderinin keyfi tavrıyla partiden tasfiye edildiğini belirten Yasin Fırat Çiftçi, “Sayın vilayet liderinin idarede devamsızlığı rutin hale getiren birçok arkadaşımıza tüzüğün ilgili unsurunu uygulamayıp mazeretli olmama karşın yalnızca şahsıma tüzüğü uygulaması, onun şahsi hırslarından kaynaklandığının göstergesidir. Lakin üyeliğimin devamsızlıktan düşürülmesi, yolsuzluktan ötürü düşürülmekten daha güzeldir.” dedi.

“HIRSIZLIK, PETROL RANTI, ŞANTAJ, İŞ TAKİBİ…”

Çiftçi devamında ise, “İyi ki mazeretsiz üç kez toplantıya katılmadığım münasebet gösterilerek hukuksuz biçimde idare konseyi üyeliğim düşürülmüş.  Ya Allah’ım esirgesin hırsızlık üzere, petrol rantı, peyzaj ihalesi üzere iftira, bel altı şantaj ve iş takibi yapıp ve en değerlisi yolsuzluk olayları yaşamış olsaydım kendimi asla affetmezdim” sözlerini kullandı.

Yaşadığı talihsizliği genel merkezin taktirine bıraktığını belirten Çiftçi, “Gençlik kolları dönemimden bugünlere kadar emek verdiğim, sevda beslediğim partimden ihraç edilmem kelam konusu değildir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.