Şirketlere nitelikli çalışan fırsatı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından imzalanan Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı İş Birliği Protokolü kapsamında, şirketlerin stajyer ve istihdam talebi için müracaat süreci başladı. Protokol ile başta milletlerarası ve ulusal şirketler olmak üzere büyük ölçekli işletmelere ve KOBİ’lere nitelikli insan kaynağı sağlanması amaçlanıyor.

ŞİRKETLERE ÇAĞRI

Bakan Özer, paradigma değişikliğiyle mesleksel eğitimin artık ülkenin geleceğine ışık tutan, insanlara ve topluma umut veren bir eğitim cinsine dönüştüğünü belirtti. TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu ise Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı Protokolü ile mesleksel eğitim konusunda Ulusal Eğitim Bakanlığı ile verimli bir çalışma alanı daha açtıklarını belirtti. Hisarcıklıoğlu, bu kapsamda Oda-Borsa üyesi olan tüm işletmeleri programa dahil olmaya çağırdı.

Şirketlerin mesleksel eğitimden stajyer talep etmek için “anket.tobb.org.tr” adresinde yer alan müracaat formunu doldurmaları gerekiyor. Daha sonra talepte bulunan firmalarla ile öğrencilerin eşleştirmesi yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.