Tekken 8 Duyuruldu

State of Play Eylül 2022 etkinliği sırasında Bandai Namco tarafından uzun süredir devam eden dövüş oyunu serisinin bir sonraki bölümü olan Tekken 8’e bir ilk bakış sunuldu.

Kısa tanıtım fragmanında Jin Kazama’nın yağmurlu ve kayalık bir uçurumda babası Kazuya Mishima’ya karşı karşıya geldiği gösteriliyor. Jin, şeytan formuna geçmeyi başarıyor ve bunu yaptıktan sonra büyük bir yumruk atıyor. Savaş sırasında savaşçıların arkasında büyük fırtınalar esiyor, aşağıdaki denizde ise fırtınalar kopuyor.

Tekken’in baş yapımcısı Katsuhiro Harada, PlayStation Blog yazısında fragmanda görülen tüm görsellerin oyun içi varlıklar olduğunu doğruladı. Sahne, oyunun hikaye modundan alınmış ancak blog, görülenlerin, oyuncuların dövüşün ortasında yaşayacaklarına benzer olduğunu söylüyor. Bu noktada sunulan görselliğin bana oldukça Injustice’ı hatırlattığını söylemeden geçemeyeceğim.

Harada, “Bu, hikaye modundan çekilmiş olsa da fragman için yapılmış önceden işlenmiş bir film değil, gerçek zamanlı olarak işlenmiş bir görüntü ve saniyede 60 kare hızında çalışıyor” diyor.

Tekken 8 için bir çıkış tarihi henüz açıklanmış değil. Oyun PlayStation 5, Xbox Series X ve PC (Steam) platformlarına gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.