Toplumsal medyadan tanıştıkları 16 yaşındaki kıza cinsel istismar savı

Kocaeli’de teze nazaran, toplumsal medya hesabından A.N.H. ve A.Y. (19) isimli şüphelilerle tanışan B.K., farklı tarihlerde sanıklar tarafından cinsel istismara uğradı.

Kızının hareketlerinden şüphelenerek durumu anlatmasını isteyen aile, B.K.’nin cinsel istismara maruz kaldığını öğrenir öğrenmez polis merkezine giderek şikâyette bulundu.

Şikâyet üzerine A.N.H. ve A.Y., tabirleri alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” kabahatinden yargılanan sanıkların duruşması 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı. Duruşmaya taraf avukatları, tutuklu sanıklar A.N.H., A.Y. ve mağdur B.K.’nin babası V.K. katıldı.

Kızının başına geldiğinden ötürü çok üzgün olduğunu söyleyen baba V.K., “Kızım özel gereksinimlidir. Lise 10. sınıf öğrencisi, lakin artık okula devam etmiyor, özel eğitim alıyor. Ruhsal tedavi görmektedir. Ben sanıkları tanımıyorum, kızıma cinsel istismarda bulundular, şikâyetçiyim” dedi.

“YÜZ YÜZE HİÇ GÖRÜŞMEDİK”

Suçlamaları kabul etmeyen A.Y., “B.K.’yi toplumsal medya aracılığıyla 1 ay kadar tanıyordum. Yüz yüze hiç görüşmedik. Bana daima bildiri attığı için ‘Bana yazma, bana bir daha ileti atma’ diye kendisine söyledim. İş yeri sahibimin B.K. ile toplumsal medya hesabından takipleştiğini fark ettim. Kendisine B.K.’nin nasıl bir kız olduğunu sorduğumda külfetli biri olduğunu söyledi. Bu sebeple B.K. ile bir daha konuşmadım” diye konuştu.

Yabancı asıllı sanık A.N.H. Türkçesinin kâfi olmadığını, suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek tercüman talep etti.

Tüm sanıklarla toplumsal medya hesabından tanıştığını söyleyen 16 yaşındaki mağdur B.K., “Sezer isimli şahısla toplumsal medya üzerinden tanıştık ve 1 ay boyunca konuştuk. Daha sonra yüz yüze buluştuk. Sezer beni hiç kimsenin olmadığı bir konuta götürdü ve ben istemediğim halde benimle cinsel münasebete girdi” dedi.

“İLİŞKİYE GİRDİKTEN SONRA PARA VERDİ”

A.Y. ile de çamlık açık bir alanda buluştuklarını ve kendisiyle zorla cinsel bağa girdiğini belirten mağdur B.K., “A.Y. benimle cinsel münasebete girdikten sonra para verdi. A.N.H. pazarcılık işi yapıyordu. Beni çağırınca yanına gittim, otomobilde benimle cinsel münasebete girdi. Tüm sanıklarla birden fazla kere bir birlikteliğim oldu. Kimi birliktelikler isteğimle kimileri ise isteğim dışında, zorla oldu. Şikâyetçiyim” biçiminde konuştu.

Mahkeme heyeti, eksik kanıtların toplanılmasına, sanıkların tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.