Tumurly, yerli rüzgar türbinleri ile global pazarın başkanı olmak istiyor

TÜBİTAK dayanağı ile kurulmuş olan Tumurly, yüksek kalite rüzgar türbinleri üreten bir teknoloji şirketi olarak öne çıkıyor. Üretilen eserler yüzde 100 yerli eserler olup, tüm dünyaya ihraç ediliyor. Geliştirdiği yatay eksen ve dikey eksen rüzgar türbinleri ve uzaktan izleme sistemleri ile dünyada isminden kelam ettiriyor.

Yerli türbinlerle birlikte yenilenebilir güçlerden elde edilen elektrik üretiminin hissesinin daha da artırılması, rüzgar türbini imalatı ekosisteminin oluşturulması, istihdama katkıda bulunulması, yüksek bakım maliyetlerinin azaltılması da gayeler ortasında.

Tumurly, ülkemiz güç muhtaçlığının ve maliyetlerinin giderek arttığı bir periyotta; gereksinim duyulan gücün ferdî yahut hukukî bireylerce yenilebilir güç kaynakları kullanılarak üretilmesi ve üretilen bu gücün kendi muhtaçlıkları için tüketilmesi prensibini temel alarak kuruldu.

SINIFININ EN KALİTELİ RÜZGAR TRİBÜNLERİ

Tumurly CEO’su Furkan Yazıcı “Ülkemiz kuralları göz önüne alındığında erişilmesi en kolay ve en son güç kaynağı rüzgar ve güneştir. Gelişen teknoloji bizlere yenilenebilir güç elde edilmesi konusunda yeni imkanlar sunuyor. Gururla söylemeliyiz ki; dünya piyasasında sınıfının en kaliteli ve en verimli rüzgar türbinlerini Türkiye’de firma olarak biz üretmekteyiz. TÜBİTAK kontrolünden geçmiş ve Sanayi Bakanlığı’ndan aldığı dokümanlarla de bunu ispatlamıştır.

Tumurly olarak, geliştirdiğimiz yeni jenerasyon rüzgar türbinleri ve bunlarla birlikte sunduğumuz gelişmiş otomatik şarj ve frenleme sistemleri, Solar sistem ile birlikte hibrit olarak çalışabilme özelliği ve yüksek müşteri memnuniyeti ile bir adım öne çıkıyoruz. Ayrıyeten ürettiğimiz eserler çağımızın en ‘popüler’ tabirlerinden olan hibrit kelimesinin de tam karşılığın sunmaktadır. Rüzgar türbinlerimizin tamamı, güneş gücü, şebeke elektriği, jeneratör ve akü kümesi üzere, farklı güç kaynakları ile de yüzde 100 uyumlu biçimde çalışmaktadır. Dünyanın her yerinde 7/24 Elektrik Gücü üretebilen rüzgar türbinlerimiz, müşterilerimizin uzun yıllar boyunca elektrik gereksinimini karşılayabilecektir ” dedi.

TÜRKİYE VE DÜNYADA KULLANIMI ARTIYOR

Furkan Yazıcı ayrıyeten, süratle biçim değiştiren tüketici alışkanları ve değişen dünyanın bir modülü olan mobil tahliller içinde, askeri uygulamalar, tarım uygulamaları, süreksiz konaklama bölgeleri üzere her biri kendi içerisinde stratejik değere sahip alanlarda da hibrit çalışabilen sistemlerinin, ülkemiz ve dünyanın kullanımına sunduklarını vurguladı. Furkan Yazıcı ayrıyeten, Tübitak ve Avrupa birliği projeleri üzerinde çalıştıklarını belirterek, Hidrojen teknolojisi alanında da ARGE çalışmaları olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.