WoW Oyuncuları Battle.net Authenticator Kullanırsa 4 Ekstra Çanta Yuvası Kazanacak

Blizzard, World of Warcraft oyuncularının hesaplarında Battle.net Authenticator’ı açmaları halinde her bir karakterleri için dört ekstra çanta yuvası kazanabileceklerini duyurdu. Şirket, ek bir bonus olarak Core Hound Pup oyun içi evcil hayvanına da sahip olabileceğinizi belirtiyor.

Battle.net Authenticator’ı hesabınızda kullanmak için telefonunuzun işletim sistemine göre iOS veya Android için Battle.net mobil uygulamasını indirmeniz gerekecek. Hesabınızda kimlik doğrulayıcıyı açmak için ayrıntılı bir kılavuza ihtiyacınız olursa diye Blizzard’ın size yardımcı olacak bir destek makalesi var.

Önceden kullanıcılar hesaplarına iki faktörlü kimlik doğrulama eklemek için özel Battle.net Authenticator uygulamasını kullanabiliyordu. Blizzard, işlevselliği doğrudan Battle.net mobil uygulamasına entegre ettiği için bu uygulamayı kullanımdan kaldıracak.

Battle.net mobil uygulamasının diğer avantajlarından biri de telefon bildirimleri olmuş. Bunlar, cep telefonunuzdan belirli eylemleri gerçekleştirmenize olanak tanıyor ve size hesap etkinliğiyle ilgili bildirimler sağlıyor.

Battle.net telefon bildirimlerinin sizin için değerli olabilecek bazı özellikleri:

  • Blizzard hesabınızın kilidini açmak
  • Kaybettiğiniz Authenticator eşleştirmesini kaldırmak
  • Hesap adınızı kurtarmak
  • Şifre sıfırlamak

Siber saldırılar sürekli artmaya devam ediyor. Çevrimiçi hesaplarınızı güvence altına almanız haliyle önem arz ediyor. Kullanıcıları iki faktörlü kimlik doğrulamayı açtıkları için ödüllendirmek çok mantıklı bir hareket olmuş bu sayede olası bir problemde herkesi kolayca koruyabilir durumda olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx