Xavi Pique’nin üstünü çizdi!

Mundo Deportivo’nun haberine nazaran yüksek maaşı, sık sakatlanışı ve özel hayatında yaşadığı problemler nedeniyle Xavi, Pique’yi gözden çıkardı ve bunu oyuncuya bildirdi.

Barcelona altyapısından çıkan Pique, Katalan takımıyla 602 maçta forma giyerken Barça ile 3 Şampiyonlar Ligi, 8 La Liga, 3 Kulüpler Dünya Kupası, 7 Copa Del Rey, 6 İspanya Harika Kupası ve 3 UEFA Üstün Kupası kazanandı.

BARCELONA’NIN PİQUE’YE 40 MİLYON EURO BORCU VAR

Xavi, Shakira ile ayrılığı gündeme bomba üzere düşen Pique’ye kadroda artık muhtaçlık duyulan biri olmadığını, saha dışındaki sayısız sıkıntılı davranışı yüzünden ve berbatlaşan fizikî durumu nedeniyle Nou Camp’ten ayrılabileceğini ve kadroda bir geleceğinin olmadığını söyledi. Ayrıyeten Xavi’ye nazaran İspanyol futbolcunun ticari çıkarları da kelam konusu.

Şu anda FC Barcelona’nın gecikmiş ödemeler ile Pique’ye yaklaşık 40 milyon Euro borcu olduğu iddia ediliyor. Bir öteki teze nazaran ise kulüp, Pique’in 2014’te Carles Puyol’un gruptan ayrılırken yaptığı üzere grubun kendine borçlu olduğu paranın bir kısmından vazgeçmesini umuyor.

SHAKİRA İLE AYRILDI

Geçtiğimiz haftalarda İspanyol futbolcu, eşi Shakira’yı aldattığı savları ile gündeme gelmişti. Daha sonrasında Pique’in Shakira’yı aldattığı bayanın futbolcunun Barcelona’daki ekip arkadaşı Gavi’nin annesi olduğu gündeme bomba üzere düşmüştü.

İspanyol medyasına nazaran Pique aldatma olayının akabinde Shakira tarafından meskenden kovulmuş ve birkaç hafta farklı yaşamıştı. Aldatma savlarının gündeme gelmesi sonrası Shakira ve Pique’den ortak bir açıklama gelmiş ve ikili ayrıldıklarını duyurdukları için üzgün olduklarını ve en büyük önceliklerinin çocukları olduğunu ve bu nedenle onların düzgünlüğü için mahremiyet istediklerini söylemişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.