Yeni kuşak hava temizleyiciler, okuldaki virüs ve bakterilere savaş açtı

Dünya Sıhhat Örgütü, okul üzere çeşitli virüs ve bakterilere konut sahipliği yapan toplu kullanım alanlarının pak hava ya da uygun biçimde filtrelenmiş havayla saatte en az 6 kere yenilenmesini, havalandırma sistemi ve hava sirkülasyonu imkanının olmadığı yerlerde ise hava temizleyicilerinin kullanılmasını öneriyor. Virüs ve bakterilere karşı hayli savunmasız olan çocukların hava kirliliğine maruz kalmaları da akciğer işlevleri üzerinde olumsuz bir tesir yaratabiliyor. Varşova Tıp Fakültesi Pediatri Kısmı Pnömonoloji ve Alerji Doçenti Profesör Wojciech Feleszko, hava temizleyicilerinin iç yer hava kalitesini güzelleştirerek astım tedavisini destekleyebileceğine dikkat çekiyor.

Okulların yine açılmasıyla çocukların çeşitli virüs ve bakterilerin yanı sıra ziyanlı gaz ve alerjenlere maruz kalma ihtimalinin artacağına dikkat çeken Philips Konut Aletleri Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Pazarlama Yöneticisi Esin Karadede, “Zamanının birçoklarını iç yerlerde geçiren çocuklar ortasında virüs ve alerjenler süratli yayılıyor. Bu alanların gereğince havalandırılmaması, çeşitli hastalıklara davetiye çıkarıyor. Almanya’daki Goethe Üniversitesi’nde Deneysel Atmosferik Araştırma Profesörü Joachim Curtius liderliğinde gerçekleştirdiğimiz bağımsız çalışmada, taşınabilir hava temizleyicilerimizin, ağır ve yetersiz havalandırılan kalabalık alanların ziyanlı gaz düzeyini düşürmeye yardımcı olduğunu tespit ettik. Pencere ve kapılarının kapalı olduğu, 27 kişinin yer aldığı sınıfta gerçekleştirdiğimiz deneyde kullandığımız model AC2887 hava temizleme aygıtımız, virüslerin süratli yayılmasını sağlayan virüs-zararlı gaz konsantrasyonunu 30 dakikada %90 azaltmayı başardı” dedi.

YAŞAM ALANLARINI VİRÜS VE BAKTERİLERE KARŞI MUHAFAZA ALTINA ALIYOR

En yeni teknolojileri kullanarak geliştirdikleri hava temizleyici aygıtlarla ömür ve toplumsallaşma alanlarını hijyenik bir ortama dönüştürerek salgın hastalıkların önüne geçmeyi hedeflediklerini belirten Esin Karadede, “Hava paklığı ve hava kalitesini düzgünleştirmeye yönelik geliştirdiğimiz yenilikçi eserlerimizle her türlü yere sağlıklı bir nefes getiriyoruz. Quiet Mark sertifikalı Philips 3000i Hava Temizleyici ile konutlarda gözle görülemeyen virüs, alerjen yahut kirletici hususların tek bir düğme ile filtrelenmesini sağlıyoruz. NanoProtect HEPA filtre teknolojili hava temizleyiciyle yerleri virüs, bakteri, polen, toz, evcil hayvan kepeği, gaz ve başka kirletici hususlara karşı müdafaa altına alıyoruz. Philips 3000i Hava Temizleyici, epey kapsamlı donanımı, saatte 520 metreküp kapasitesiyle pak havayı odanın her köşesine dağıtırken, ultra sessiz bir temizleyici olarak sağladığı güç tasarrufuyla da tüketicilerle dostluk kuruyor” tabirlerinde bulundu.

HAVADAKİ VİRÜS %99,9’UNU TEMİZLİYOR

Yeni jenerasyon hava temizleyicilerle yerlerin hava kalitesini düzgünleştirirken, alerji, astım ve teneffüs sıkıntılarıyla gayret ettiklerini söyleyen Philips Mesken Aletleri Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Pazarlama Yöneticisi Esin Karadede, “Bir insanın günde 24 bin kere nefes alındığını düşündüğümüzde, birebir yeri kullanan insan sayısındaki artışın hava kalitesini önemli oranda düşürdüğünü söyleyebiliriz. Airmid Health-Group tarafından yapılan bağımsız testlere nazaran, havadaki virüs ve aerosollerin %99,9’unu temizleyen Philips 3000i Hava Temizleyici, ultra ince parçacıkları algılamak için havayı saniyede bin kere tarayarak ortamın muhtaçlığı olan havalandırma düzeyini belirleyebiliyor. Gösterge ekranında havadaki alerjen ve gazlar ile PM2.5 düzeyini sayısal olarak ve sezgisel bir renkli halkayla gerçek vakitli olarak bildirirken, uyku modu özelliğiyle de kullanıcıların derin bir uykuda sağlıklı nefes almasını sağlıyor. Hava kalitesini eş vakitli olarak Clean Home + uygulaması ile cep telefonu aracılığıyla uzaktan denetim etme imkanı da tanıyor” diye belirtti.

PHİLİPS MESKEN ALETLERİ HAKKINDA:

Dünyada 130, Türkiye’de 90 yılı aşkın müddettir hizmet sunan Philips Konut Aletleri, 1 Temmuz 2021 prestijiyle Philips’ten farklı bir şirket haline geldi. Mutfak aletlerinden mesken bakımına, konut temizliğinden hava paklığına kadar tüketicilerin süratle değişen beklentilerini karşılama konusundaki başarısı ile birinci tercih olmaya devam eden Philips Küçük Mesken Aletleri; yüksek performans sunan süpürgelerden, sağlıklı bir hava sunan hava temizleyicilere buharlı ve buhar kazanlı ütülerinden, espresso makinelerine kadar pek çok eser ile konutları yuvaya dönüştürüyor. Philips’in mühendislik, tasarım ve yenilikler dünyasını daha yakından takip etmek için Philips.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

* Goethe Üniversitesi Frankfurt (bağımsız) araştırması, Philips taşınabilir hava temizleyicilerinin, ağır ve yetersiz havalandırılan alanlarda aerosol düzeylerini düşürmeye yardımcı olduğunu gösterdi. 27 kişilik bir sınıfta virüs-aerosol konsantrasyonu 30 dakika içinde %90 azaldı. Dersler sırasında pencereleri ve kapıları kapalı olan ve 27 öğrencinin hazır bulunduğu 186 m3’lük bir sınıfta dört Philips hava temizleyicisi (model AC2887) ile deney yapıldı.

* Airmid Health group Ltd. tarafından gerçekleştirilen Mikrobiyal Azalma Oranı Testi, hava kaynaklı influenza A(H1N1) ile kontamine olmuş 28,5 m³’lük bir test odasında gerçekleştirilmiştir.DIN71460-1 uyarınca iUTA tarafından NaCl aerosol ile test edilen filtreden geçen hava.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.