Yunan polisi itti, denizin ortasında botta doğurdu

Didim’de Yunan unsurlarınca itilen 28 kaçak göçmen ortasında bulunan Kamerun asıllı gebe Havol Cepta (32), denizin ortasında botta doğum yaptı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sabah saat 05.00 sıralarında Didim açıklarında bir küme kaçak göçmen ihbarını aldı. Harekete geçen Kıyı Güvenlik Botu, Yunan unsurlarınca Türk karasularına itilen lastik bot içerisindeki 28 kaçak göçmeni kurtardı.

Lastik botla yurtdışına çıkmak isteyen kaçak göçmenlerden gebe olan Kamerun asıllı Havol Capta’nın denizin ortasında doğum yaptığı anlaşıldı. Anne ve yeni doğan erkek bebekle birlikte 28 kaçak göçmen Kıyı Güvenlik Botuna alınarak kıyıya getirildi.

ANNE VE BEBEĞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Kaçak göçmenler, Vilayet Göç Yönetimi Müdürlüğüne teslim edilirken, yeni doğum yapan Havol Capta ile Juvel Capta ismi verilen erkek bebeği Didim Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Burada sıhhat denetiminden geçirilen anne ile bebeğin durumlarının yeterli olduğu öğrenildi. Denetimlerin akabinde Havol Capta ve bebeği Juvel Capta, Aydın Bayan Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.