Arka kapıdan satış için müthiş iddia… Ali Babacan: 128 milyar Dolar vardı ya üzerine 226 Milyar Dolar daha eklendi

Merkez Bankası’nın “arka kapı” satış yöntemiyle Dolar kurunu baskılamak amacıyla sattığı ve ne olduğu hâlâ bilinmeyen 128 milyar Dolar’la ilgili eski ekonomi bakanı, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan müthiş bir iddia geldi.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Ali Babacan, “128 milyar Dolar meselesini ilk ben gündeme getirmiştim. Şu an itibarıyla bu 128 milyar Dolar’ın üzerine 226 milyar Dolar daha eklendi. Sonuçta toplam rakam 354 milyar Dolar’a çıktı” dedi.

Seçimlerden sonra yeni Merkez Bankası Başkanı ve yeni bakanlar göreve başladıktan sonra 40 milyar Dolar satıldığını söyleyen Babacan, “Yeni ekonomi yönetimindeki arkadaşlara sesleniyorum: ‘Rasyonalite’ demek kendinden önceki dönemin kusurlarını örtmek demek değil. Siz güven oluşturmak istiyorsanız açık ve şeffaf olmak zorundasınız” diye konuştu.

Babacan, “Seçimden sonra şu 4 ayda 40 milyar Dolar daha açıklanmadan, arka kapıdan Merkez Bankasının döviz satışı var” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx