Binance, ZETA ve Bu 21 Altcoin için Duyuru Yaptı: Fiyat Uçtu!

Binance, ZETA ile Vadeli İşlemler’deki alım satım seçenekleri listesini genişletti. Ayrıca borsa 3 altcoin için spot işlem paritesi ekledi. Bunun yanında 17 token için Çapraz ve İzole Marjinde yeni işlem pariteleri listeledi.

Binance, 50X ile USDⓈ-M ZETA sürekli sözleşmesini başlatıyor

Kripto borsası Binance, Vadeli İşlemler’de sunulan alım satım seçenekleri listesini genişletti. Bu doğrultuda, kullanıcıların alım satım deneyimini geliştirmek için Cuma günü TSİ 11:30’da 50x’e kadar kaldıraçla USDⓈ-M ZETA Sürekli Sözleşmesini piyasaya sürecek. Bu arada, Zeta Chain’in yerel tokeni ZETA fiyatı uçuşa geçti. Token, yazı sırasında günlük bazda %125,7 artışla 1,73 dolardan işlem görüyordu.

ZETA günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Binance, bir çok altcoin için FDUSD ve USDC paritesi ekliyor

Binance Marjin, Cream Finance (CREAM) ve IRISnet’i (IRIS) Çapraz ve İzole Marjinde yeni ödünç alınabilir varlıklar ve Çapraz ve İzole Marjinde yeni işlem pariteleri olarak ekledi. Bu bağlamda borsa, aşağıdaki işlem paritelerini listesine eklediğini duyurdu:

Yeni Çapraz Teminat Çiftleri: ARB/USDC, ATOM/FDUSD, BCH/FDUSD, CHZ/FDUSD, CREAM/USDT, DOT/USDC, DYDX/FDUSD, ETC/FDUSD, FIL/FDUSD, FTM/FDUSD, GALA/FDUSD, INJ/FDUSD, INJ/USDC, IRIS/USDT, LTC/FDUSD, OP/USDC, ORDI/USDC, TKO/USDT, WRX/USDT.

Yeni İzole Marj Çiftleri: ARB/USDC, ATOM/FDUSD, CHZ/FDUSD, CREAM/USDT, DOT/USDC, GALA/FDUSD, INJ/USDC, IRIS/USDT, OP/USDC, ORDI/USDC.

Borsa, Margin, platformda sunulan alım satım seçenekleri listesini sürekli olarak gözden geçirdiğini belirtti. Bu doğrultuda, listeyi genişleterek kullanıcı alım satım deneyimini geliştirmeye çalıştığını belirtti. Böylece, kullanıcı portföylerinin daha fazla çeşitlendirilmesine ve alım satım stratejilerinde esnekliğe olanak tanıdığını vurguladı.

Dev borsa spot’ta da 3 altcoin için işlem paritesi ekledi

Binance Spot’ta sunulan alım satım seçeneklerini genişletmek ve kullanıcıların alım satım deneyimini geliştirmek için, ALT/USDC, MAGIC/FDUSD ve SEI/USDC spot alım satım paritelerini bugün TSİ 11:00’da başlattı. Buna ek olarak Binance, aşağıdaki alım satım pariteleri için Alım Satım Botları hizmetlerini etkinleştireceğini belirtti:

Spot Grid, Spot DCA ve Yeniden Dengeleme Botu: ALT/USDT.

Spot Algo Emirleri: ALT/USDC, MAGIC/FDUSD, SEI/USDC.

Binance GitHub’daki hassas verilere ilişkin raporları yalanladı

Kripto alanındaki son gelişmelerden birinde 404 Media, Binance’in “son derece hassas” kod önbelleğinin aylardır GitHub’da ifşa edildiğini iddia etti. Ancak Binance, kodların eski olduğunu ve “ihmal edilebilir risk” oluşturduğunu savunarak iddiaları yalanladı. 404 Media 31 Ocak’ta, platformun halka açık GitHub deposunda ifşa edilen bir dizi hassas “kod önbelleği, altyapı şemaları, dahili şifreler ve kripto para devi Binance’e ait diğer teknik bilgiler” hakkında bilgi edindiğini bildirdi. Rapor, verilerin güvenlik açığına şu şekilde dikkat çekti:

Bu verilere kötü niyetli kişiler tarafından erişildiğine veya kullanıldığına dair kamuya açık bir kanıt olmamasına rağmen, önbellek Binance’in sistemlerini tehlikeye atmak isteyen bilgisayar korsanları için yararlı olabilecek çok sayıda bilgi içeriyordu.

Raporda ayrıca, Binance’in 24 Ocak’ta GitHub’dan dosyaları temizlemesini talep ettiği ve bilgilerin “önemli bir risk” taşıdığını öne sürdüğü vurgulandı. Rapora göre Binance ayrıca GitHub’ın verileri “yetkisi olmadan” yayınladığını iddia etti. Rapor, yayından kaldırma talebinin bir bölümünü yayınladı. Bununla birlikte, yakın zamanda yapılan bir açıklamada Binance, 404 Media’nın açıklamalarını reddetti. Ayrıca, söz konusu verilerin “çok eski” olduğunu ekledi. Platform ayrıca, konuyla ilgilenen güvenlik ekibinin, bilgilerin Binance kullanıcıları, varlıkları veya platformun kendisi için çok az tehdit oluşturduğunu doğruladığını belirtti. Borsa, bu bilgilerin üçüncü bir taraf ya da bir hacker için işe yaramayacağını ileri sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx