Dopingli çıkan Paul Pogba’ya kötü haber! Asgari ücret kazanacak

İtalyan ekibi Juventus’ta Paul Pogba krizi yaşanıyor. Torino ekibinde forma giyen Fransız futbolcu Paul Pogba’nın ikinci numunesine yapılan test de pozitif çıkmıştı.

30 yaşındaki Pogba’nın ligin ilk haftasında Udinese ile oynanan maçtan sonra alınan numunesinde yüksek oranda testosteron tespit edildi.

11 Eylül’de açıklanan ilk sonuca itiraz eden Paul Pogba’nın ikinci numunesinin de pozitif çıktığı açıklanmıştı.

İtalyan Anti-Doping Organizasyonu (NADO), ilk testin pozitif çıkmasının ardından Fransız futbolcuya geçici men cezası vermişti.

4 yıl men cezası alabilir

Dopingle mücadele yönetmeliklerini ihlal ettiği tespit edilen oyuncular, kural ihlalinin kasıtlı yapıldığının kanıtlanması halinde dört yıla kadar men cezası alabiliyor.

Pogba’ya asgari ücret ödenecek

Juventus, her ne kadar sözleşme fesih yoluna gitmese de Pogba’nın maaşında kesinti yapılacağına yönelik bir mektup gönderdi.

Paul Pogba’ya büyük bir ihtimalle İtalyan Futbolcular Birliği ile yapılan toplu sözleşmede belirtilen asgari ücreti ödeyecek.

30 yaşındaki orta saha oyuncusunun senelik brüt maliyetinin 42 bin 177 euro olacağı ifade edilirken, Fransız yıldızın aylık geliri yaklaşık 2 bin euro olacak.

Brüt maaşı 10.4 milyon euroydu

Pogba’nın Juventus’ta 2026 yazına kadar devam edecek olan kontratı da yıllık brüt yaklaşık 10,48 milyon euro değerinde fakat Fransız yıldız artık bu miktarın sadece çok küçük bir kısmını elde edebilecek.

ve Pogba cephesinin sözleşmelerini feshetme ihtimali olsa da Juventus yönetimi bu yönde bir karar vermeden önce oyuncudan ve menajerinden gelecek i beklemeye geçti.

2016 yılında Juventus’ta İngiliz devi Manchester United’da 105 milyon Euro gibi uçuk bir bedelle transfer olan Pogba, burada beklentilerin altında kalmıştı.

6 yıl boyunca Manchester United’da forma giyen Fransız yıldız daha sonra tekrar 2022 yılında bedelsiz bir şekilde Juvenuts’a geri döndü.

İkinci Juventus kariyerinde sakatlıklarla boğuşan Pogba, hayal kırıklığı yarattı ve sahalardan uzak kaldı. Doping testlerinin ardından Fransız yıldızın futbol kariyeri de olumsuz etkilendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx