Faydası büyük, etkisi muhteşem! Diş fırçalamadan önce su içerseniz bakın ne oluyor

FIRÇALAMAYI DAHA AZ ETKİLİ HALE GETİREBİLİR

Sabah kahvenizi içmeden hemen önce dişlerinizi fırçalamaya alışkınsanız, bu alışkanlığınızı yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Diş fırçalamanın hemen ardından bir şeyler içtiğinizde, diş macunundaki florür temizlenebilir ve bu da fırçalamanın daha az etkili olmasına neden olabilir. Hatta diş hekimleri, dişlerinizi fırçaladıktan sonra herhangi bir içecek içmek için en az yarım saat beklemenizi tavsiye ediyor.

DAHA FAZLA ÇÜRÜĞE NEDEN OLABİLİR

Sabahları su içmenin sağlık açısından pek çok faydası olmasına rağmen, bunu dişlerinizi fırçaladıktan hemen sonra yapmak florürden yeterli miktarda faydalanmanızı engelleyebilir. Florür çürüklerle savaşmanın en etkili yollarından biri olduğundan eksikliği diş minenizi zayıflatabilir, çürüklere ve hatta kemik hastalıklarına neden olabilir.

MİDENİZİ BULANDIRABİLİR

Uyandıktan sonra dişlerinizi fırçalamak kendinizi yenilenmiş hissetmenize yardımcı olabilir, ancak bazı kişilerin dişlerini fırçalarken mideleri bulanabilir. Günde iki kez dişlerinizi fırçalamak ağız sağlığınız için hayati önem taşısa da bazen midenizin bulanmasına neden oluyorsa fırçalamayı atlayabilirsiniz.

DİŞ MİNENİZİ ZAYIFLATABİLİR

Mide bulantısı çoğu zaman kusmaya neden olur ve sık sık kusmak dişlerinize ciddi şekilde zarar verebilir. Kusma mide asitleri içerdiğinden diş minenizi aşındırıp zayıflatabilir ve dişlerinizin zarar görmesine neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx