Manisa’da 350 işçi yemekten zehirlendi

Manisa’da, fabrikalara yemek dağıtımı yapan (catering) firmanın yemeklerinden zehirlendiğini belirtilen 350 kişi kentteki hastanelere başvurdu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Saruhanlı, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerindeki fabrikalarda yemekten zehirlendiğini öne süren 350 işçi, bulantı, kusma, yüksek ateş, üşüme ve halsizlik gibi şikayetlerle hastanelere başvurdu.

Pek çok işçi ambulanslarla getirilirken bazıları da kendi imkanlarıyla Saruhanlı Devlet Hastanesi, Merkezefendi Devlet Hastanesi, Şehir Hastanesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi ile özel hastanelerin acil servisine geldi.

Eşi Fatma Keskin’i ateş ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye getiren Mehmet Ali Keskin, “Eşim akşam beni aradı ve ‘Bni duraktan al, eve gidecek halim yok’ dedi. Hastaneye getirdim, dün peynirli makarna yemiş, bugün kıymalı musakka gibi bir şey varmış” dedi.

MANİSA VALİLİĞİ: SU VE YEMEKLERDEN NUMUNE ALINDI

Gıda zehirlenmelerine ilişkin Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehirde işyerlerine hizmet veren bir yemek dağıtım firması kaynaklı olduğu düşünülen gıda zehirlenmesi gerçekleştiği belirtilerek, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilgili yemek dağıtım firmasından su numunesi, yemeklerden ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce gıda numunesi alındığını kaydedildi.

Açıklamada, “Olaydan etkilenen vatandaşlarımızın toplam sayısı 350 olup, taburcu olan hasta sayısı 321, hastanelerimizde halen tedavisi devam eden hasta sayımız ise 29’dur. Hastalarımızda hayati tehlikesi bulunan vatandaşımız ise bulunmamaktadır. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx