MediaMarkt, Teknolojide Kadın Derneği ile Geleceğin Teknoloji Liderlerine Destek Oluyor

Avrupa’nın açık ara bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) tarafından yürütülen “Teknolojinin Lider 100leri” projesine destek vererek, Türkiye’nin teknoloji alanındaki geleceğine katkı sağlamayı hedefliyor. Cumhuriyetin yüzüncü yılına özel olarak düzenlenen bu projede MediaMarkt, teknoloji alanında kariyer yapmayı hedefleyen dört yetenekli genç kadına eğitim desteği sağlıyor.

Geniş ürün yelpazesiyle teknolojiseverlere konforlu alışveriş keyfi sunan MediaMarkt, toplumsal sorumluluk anlayışının ve teknoloji alanında kadınların güçlenmesine verdiği önemin bir yansıması olarak “Teknolojinin Lider 100leri” projesine destek veriyor. Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) tarafından yürütülen ve Türkiye’nin önde gelen 70 markasının desteklediği proje kapsamında, 100 kadın ve 25 erkek lider yetiştirmek için katılımcılara kapsamlı ve tamamen ücretsiz bir eğitim programı sunuluyor. 

Teknolojinin Lider 100leri” projesiyle katılımcılar, günümüz dünyasının en talep gören alanları olan Veri Analitiği, Python ile Veri Bilimi, Yapay Zeka ve Robotik Süreç Otomasyonu gibi disiplinlerde yoğun ve kapsamlı eğitimler alacaklar. IQ, EQ ve CQ gibi sosyal ve duygusal zeka becerilerinin geliştirilmesine yönelik özel eğitimlerle, gençlerin iş ve sosyal hayatlarında başarılı olmaları için gerekli temeller atılacak.

Proje kapsamında MediaMarkt, 4 genç kadına eğitim desteği veriyor

“Teknolojinin Lider 100leri” projesi kapsamında, MediaMarkt tarafından desteklenen dört genç kadın, alanlarında uzman eğitimciler tarafından verilecek olan derinlemesine eğitimlerle, teknoloji sektöründe liderlik yapma yolunda önemli bir adım atacak. MediaMarkt, bu eğitim desteği ile genç kadınların hem teknik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı hem de onlara kariyerlerinde ilerlerken ihtiyaç duyacakları rehberliği ve mentorluğu sağlamayı hedefliyor.

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlenen bu proje ile MediaMarkt, teknoloji sektöründe kadınların daha görünür ve etkin roller üstlenmesini teşvik ederken, aynı zamanda genç nesillerin teknoloji alanında kariyer yapma hayallerini desteklemek için önemli bir adım atıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx