Ne Yiyip Ne İçeceğimize Dikkat Etmemiz İçin Bu Örneklerden Daha İyi Gerekçe Olabilir mi?

Massachusetts’te yaşayan Ron Sveden yaklaşık bir aydır nefes darlığı çektiği için zor günler geçiriyordu ve sonunda hastaneye kaldırılması gerekti. Doktorlar akciğerinin röntgenini çektiklerinde grenli bir nokta buldular. Ron kendini kanser haberine hazırlarken, doktorlar onun durumunun daha klasik olduğunu ve akciğerinde sadece bir bezelye bitkisinin büyüdüğünü açıkladılar! Bir gün bezelye yerken, bezelye tohumlarından biri kaybolmuş ve doğruca akciğerine gitmiş, bu da garip bir şekilde bezelye tohumunun açılıp filizlenmesi için uygun bir koşul gibi görünmüştü. Tohum sıcak ve nemli koşullar nedeniyle filizlenmişti ancak bir bitkiye dönüşmeden önce bir ameliyatla çıkarıldı. Eğer çiğ bezelye yiyorsanız, bunu bırakmanın tam zamanı olabilir!

Svenden büyük bir ameliyat geçirdi ancak kanser olmadığı için çok rahatlamıştı. Ayrıca ameliyat sonrası ilk yemeğinin yanında korkusuzca yediği bezelye ile geldiğini söyledi.
Bu olay ABD’de yaşandı ama Rusya bu alanda da rakip neredeyse. Artyom Sidorkin adında bir Rus göğüs ağrılarından şikâyet etmeye ve kan öksürmeye başladı. Röntgenlerde olağandışı bir şey çıkmadı. En kötüsünden korkan doktorlar, kanser olduğundan şüphelenerek akciğerlerinden birinin içinde büyüyen bir kitle olduğunu doğruladı. Akciğer dokusunu incelediler ve o kadar şok edici bir şey buldular ki doktorlar halüsinasyon gördüklerini düşündüler. İşte oradaydı, tıpkı Amerikalı rakibi gibi akciğerinin içinde büyüyen bir bitki. O da bir tohum yutmuş ve bu tohum akciğerine yapışarak büyümeye başlamıştı. Ancak bu kez bitkinin boyu 15 santimden biraz daha uzundu. Sidorkin başarılı bir ameliyat geçirdikten sonra iyileşebildi.

ÇİĞNEMEDEN YUTMAYIN

Ebeveynlerimiz birçoğumuza yiyeceklerimizi düzgün çiğnemeden yutmamamız konusunda rehberlik ediyor John Manley’in durumunda, her şeyi çiğnemememizi söylemek zorunda kalabilirler! Manley öksürük, yorgunluk ve zatürre ile birlikte birkaç nöbet gibi rahatsız edici semptomlar yaşamaya başladığında, iki yıl boyunca acı çekti. Hatta bir doktor onun için akciğerini almayı bile teklif etti. Sonunda Duke Üniversitesi’ndeki doktorlar küçük bir kamera kullanarak akciğerinin içine bakmaya ve sorunun ne olduğunu bulmaya karar verdiler.

Yanlış kelimesi, üzerinde yazı olan bir inçlik plastik parçası olarak tanımlanabilir. Parça çıkarıldıktan sonra doktorlar onu incelediler ve Wendy’s fast food restoranından alınmış plastik bir kap olduğunu gördüler. Manley de dahil olmak üzere herkesin bunu öğrendiğinde şaşkınlığa uğradığını söylemeye gerek yok. Yemek yerken içine büyük parçalar almayı sevdiğini ve ciğerlerine kadar inen plastik bir parça yuttuğunu hiç fark etmediğini itiraf etti. Bu adamı yemek yerken izlemek oldukça güzel bir manzara olmalı.

Ne yiyip ne içeceğimize dikkat etmemiz için bu örneklerden daha iyi gerekçe olabilir mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx