Popüler Analistler Kısa ve Uzun Vadeli Bitcoin Tahminlerini Açıkladı!

Bitcoin yarılanmaları sayesinde, kripto piyasası hareketleri büyük ölçüde döngüseldir. BTC her dört yılda bir tüm zamanların en yüksek seviyelerini güncelliyor. Olaydan yaklaşık bir buçuk yıl sonra yeni bir en yüksek seviye kaydedilir. Bir sonraki yarılanma 2024 baharında gerçekleşecek. Bu da yatırımcıların 2025’te yeni bir BTC zirvesi görebileceği anlamına geliyor. Peki piyasada ün yapmış analistler ne düşünüyor?

Analist Bitcoin fiyatının 300.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin 27 bin doların üzerinde kalmakta zorlanıyor. Bununla birlikte daha uzun bir perspektifte analistler hala umutlu. Popüler kripto influencer’ı TheBTCTherapist, abonelerinden yarılanmanın ardından gelecek yıl için bir Bitcoin tahmini yapmalarını istedi. Analist, 2025’te BTC’nin 300.000 dolardan daha pahalıya mal olacağını ileri sürüyor. Bitcoin tahminini ve kriptonun beklenen yörüngesini X’te yayınladı ve takipçilerini görüşlerini paylaşmaya çağırdı.

TheBTCTherapist’ten Bitcoin tahmini

Crypto Rover 100 bin doların üzerine çıkacağını öngörüyor

Popüler blog yazarı Crypto Rover, Bitcoin’in 2025 yılında 110.420 dolara mal olacağından emin. Çoğunluk, 2025 yılına kadar olumlu Bitcoin fiyat hareketi tahminini destekliyor. Ancak topluluk üyeleri arasında farklı görüşler de var. Birçoğu lider kripto paranın 100.000 dolarlık önemli psikolojik bariyerin üstesinden gelebileceğini söylüyor. Yatırımcılar, BTC’nin 69.000 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiği 2021’den bu yana bu atılımı bekliyorlar.

Bazıları, Bitcoin fiyatının 200.000 dolara kadar yükseleceği daha da olumlu bir tahmini destekliyor. Ancak, bazıları yatırımcıların tarihin tekerrür etmesini ummaması gerektiğini belirtiyor. Onlara göre, yeni bir yüksek beklentilerin aksine, BTC 20-30 bin dolar seviyelerine hafif bir artıştan sonra dalış riski taşıyor. Bazı kripto topluluğu üyeleri, bir sonraki boğa döngüsünde Bitcoin için ulaşılabilecek maksimum yüksekliğin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olduğunu söylüyor.

Bitcoin için 2023’ün 4. çeyreği ‘çok olumlu’ geçecek”

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, son dönemdeki mücadelesine rağmen önümüzdeki aylarda Bitcoin (BTC) üzerinde yükseliş eğilimi olduğunu ifade ediyor. Analist, Bitcoin’in birikim fırsatları sunan seviyelere ulaşmanın eşiğinde olduğunu söylüyor. Ayrıca analiste göre, Bitcoin’in daha sonra bir yükseliş trendi başlatması mümkün. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Nihayetinde, Bitcoin fiyatı burada bir konsolidasyon alanına giriyor. Bu da burada 25.600 ila 25.800 dolar arasında bir yeniden test yapmamızı çok muhtemel kılıyor. Eğer bu bölgede bir yeniden test yaşarsak, satın almaya başlamak istediğim bölge bu. Çünkü bu yeniden test nihai yeniden test olacak … Eğer bunu elde edemezsek, 26.500 doların tersi – pozisyonlarımı da etkinleştirmek istediğimi düşündüğüm alan bu olacak. Ardından 28.000 doları hedeflemeye başlayabiliriz. Daha sonra da daha yüksek rakamları, 30.000 doları ve hatta genel olarak çok olumlu olacak 4. çeyrek projeksiyonunda daha fazlasını hedeflemeye başlayabiliriz.

Yavaş ve emin adımlarlar yükseliş….

Van de Poppe, Bitcoin fiyatının şu anki hareketinin, önceki bir yarılma öncesi yılda tanık olunanlara benzer olduğunu söylüyor. Buradan hareketle analist, şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

200 haftalık EMA’nın (üssel hareketli ortalama) üzerinde kaldığımız sürece, büyük olasılıkla yukarı yönde devam edeceğiz. Ve 2015 ve 2016’da tanık olduğumuz dönemle çok benzer olmaya başlıyor. Bu durumda, buna ihtiyacımız vardı. Ancak daha sonra konsolide olmaya ve yükselişe geçmeye başladık. Bu dönemde de yavaş ama emin adımlarla fiyatların yükselmeye başlaması ve genel olarak piyasalarda yukarı yönlü bir durum yaşanması çok muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx