Türkiye’nin Göğsünü Kabarttı! En Başarılı 50 Kadın Listesine Girdi

Muhasebe dünyasının Oscar’ı olarak bilinen ve Ignition tarafından yayınlanan ‘Muhasebede Kadınlar’ listesinin 2023 raporu paylaşıldı.

ABD’nin tüm bölgelerinden 940 katılımcının incelendiği listeye bu yıl bir Türk kadını damga vurdu. Son yıllarda giderek artış gösteren Türk iş insanlarının küresel şirketlerdeki başarılarına bir yenisi eklenirken, ABD’de yeminli mali müşavirlik hizmetleri sunan Manay CPA’nın Yönetici Ortağı ve CEO’su Burcu Bree Manay, muhasebe alanındaki en başarılı 50 kadından biri olarak gösterildi.

“BU ÖDÜLÜ KAZANDIĞIM İÇİN MUTLU VE GURURLUYUM”

Ödüle yönelik ilk izlenimlerini aktaran Manay, “Köklü ve saygın bir ödül olan Ignition 2023 kapsamında ilk 50 kadın arasında gösterildiğim için gururluyum. Bu değerli ödüle aday olan ve layık görülen tüm kadınları özveri ve başarıları için tebrik ediyorum” dedi.

14 ÜLKEDEN 940 ADAY KATILDI

2018 yılından bu yana düzenlenen ve iş dünyasında parlayan kadınları öne çıkarmayı amaçlayan Ignition 2023, 14 ülkeden yaklaşık 940 kadın profesyonel, muhasebe alanına yaptıkları somut katkılara ve çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık çabalarına göre değerlendirildi. Manay CPA’nın Yönetici Ortağı ve CEO’su Burcu Bree Manay, mesleğin gelişimine yaptığı katkılar ve sektörde eşit temsil çalışmalarıyla; Avustralya, Kanada, Fransa, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, ABD gibi ülkelerden önceki yılların kazananlarının yer aldığı küresel bir jüri tarafından belirlenen listeye seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir