Yatak odasındaki balık kokusu! Utandığı için anlatmadı, az kalsın yanacaktı

Derleme: Gonca Kocabaş / Milliyet.com.tr – Birleşik Krallık’a bağlı İskoçya’da yaşayan 26 yaşındaki Claudia Anderson, yatak odasına adım attığında burnuna gelen tuhaf koku karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı. Yatak odasındaydı ama burnuna gelen koku sanki bir balık kokusuydu. Önce bu koku karşısında şaşıran genç kadın günler sonra dahi kokuya denk gelmeye devam edince korkusu yerini paniğe bıraktı. Üstelik Anderson için yaşanan bu durum öylesine utanç vericiydi ki evdeki kokudan hiçbir kimseye bahsedemedi. Halbuki Claudia Anderson ve eşi aslında bir facianın eşiğindeydi. 

‘KİMSEYE BAHSEDEMEDİK ÇÜNKÜ UTANDIK’

Claudia Anderson, haftalar boyunca yatak odasında burnuna gelen balık kokusunun sebebini çok geçmeden anladı. Anderson, ilk etapta eşiyle birlikte yaşadıklarını şu sözlerle ifade etti:

“Birkaç haftadır ben ve kocam yatak odamıza girip bu balık kokusunun nereden geldiğini anlamaya çalışıyorduk. Bundan kimseye bahsetmek istemedik çünkü utanıyorduk. Kokunun banyo tarafından geldiğini varsayarak banyoladaki su tesisatına bakmaya karar verdik. Böylece lavabonun altındaki boruları çıkardık, temizledik. Tuvaletin çok temiz olduğundan emin olduk, duşun her yerini en ince ayrıntısına kadar temizledik. Her yer pırıl pırıldı ama koku hâlâ devam ediyordu.”

‘ASLA TAHMİN EDEMEZDİM’

Anderson çifti balık kokusunun kaynağını çözemeyince konuyla ilgili internetten araştırma yapmaya karar verdi. Böylece haftalardır süren balık kokusunun kaynağının aslında ciddi bir elektrik sorunu olabileceğini fark ettiler. Rastladıkları bu bilgi onları dehşete sürükledi. Hemen harekete geçen Claudia Anderson, elektrikçi olan kayınpederine bir mesaj atarak ona durumla ilgili neler yapılabileceğini sordu. Yaşananların sigorta kutusuyla alakalı bir problemden ötürü kaynaklandığını fark eden Claudia Anderson, şunları söyledi:

“Eskiden elektrikçi olan kayınpederimi aradım, o da vakit kaybetmeden eve gelip baktı. Daha sonra soruna neyin sebep olduğuna dair bir fikir verdi. Bağlantısı kopmuş bir kablo varmış ve soketin içindeki plastiği eritiyormuş. Bu çok korkunç bir durumdu. Bunu duyduğumda ne kadar şaşırdığımı size anlatamam. O berbat balık kokusunun böylesi bir durumdan kaynaklandığını asla tahmin edemezdim. Her yeri ve her şeyi temizlemiştik ama elektrikle ilgili olacağını kesinlikle düşünmemiştim. Neyse ki çok şanslıyız ve başımıza kötü bir olay gelmeden, kablolar alev alıp herhangi bir yangına sebep olmadan önce önlem aldık.”

‘BENİM BAŞIMA DA GELDİ, EVİMİ KAYBEDEBİLİRDİM’

İnsanları, odalarının herhangi birinde açıklanamayan bir balık kokusu varsa hemen bir elektrikçi çağırmaları konusunda uyaran çiftin sosyal medyada paylaştıkları video kısa zaman içinde viral oldu. ‘Yatak odanızda balık kokusu mu var? Elektrikçi çağırın!’ başlıklı video binlerce görüntülenme ve yorum aldı. Videoya yapılan yorumlar, bu durumu yüzlerce insanın yaşadığını da gözler önüne serdi.

Birçok kişi genç kadını, yaşadığı olayı utanmadan açıkça anlattığı ve konuyla ilgili bir farkındalık yarattığı için övgü yağmuruna tuttu. Yorumların birinde, “Bu benim başıma da geldi ve tam zamanında fark ettim. Daha sonra evimi bir yangında kaybedebilirdim” yazarken diğeri ise şöyleydi: “80’lerden kalma bir ev satın aldım ve birileri daha önce duvarı delip kablolara zarar vermiş, görebiliyorum. Bu videodan sonra artık çok korkuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx